Näyttelyt 2019

Riihimäki KV 1.9  tuomarina Irina Poletaeva
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Damirazin Ihmeen Lumottu Miekka VAL ERI3
Damirazin Öisin Tähtipoika VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Tariquun Woody Woodpecker        VAL ERI4
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Nartut
Davalyan Sweet N Hot Cappuccino AVO EH2
Jotamillen Princess Prisca AVO ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Sirbendur Destination VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN2 VSP-VET

Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion JUN ERI1 SA PU3 SERT
Power Dee’s Dream Of Rico’s Day NUO ERI1
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä AVO ERI1
Tassukankareen Puppe AVO EH2
Damirazin Aito Ammattilainen VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI
Tariquun Walt Disney VAL ERI4 SA
Tempore Aimed At VAL ERI3 SA PU4
Damirazin Kulkurin Valssi VET ERI1 VSP-VET

Nartut
Baileydream’s Groove JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Lecibsin Janni  JUN EH3
Mahti Vahdin Darling JUN ERI2
Damirazin Kaikista Kiehtovin NUO ERI1 SA PN2 SERT CACIB
Power Dee’s Dream On Honey Bee NUO ERI2
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO EH3
Karhunpesän Quutamon-Loisto AVO HYL
Nugadogin Jisleen AVO ERI1
Damirazin Auringon Lahja VAL EH2
Power Dee’s Child Is My Name VAL ERI1 SA PN4 VARA-CACIB
Damirazin Åikea Aarre VET ERI2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Yokotai Cotton Candy VET EH3

Kasvattajaluokka
Kenne Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Nartut
Dazzling Bliss Vh Bearehöfke NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP

Riihimäki Nord 31.8 tuomarina Maija Mäkinen
Musta/Ruskea
Urokset
Damirazin Ihmeen Lumottu Miekka VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Damirazin Öisin Tähtipoika VAL ERI2
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VET ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT ROP-VET

Nartut
Jotamillen Princess Prisca AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA NORD SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Power Dee’s Dream Of Rico’s Day JUN ERI1
Damirazin Silkkitien Vartija AVO H
Tassukankareen Puppe AVO H
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Damirazin Kulkurin Valssi VET EH2
Nugadogin Apupoika-Antero VET ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT ROP-VET

Nartut
Lecibsin Janni JUN EH3
Mahti Vahdin Darling JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT VSP
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO ERI1
Karhunpesän Quutamon-Loisto AVO HYL
Neitokorento AVO H
Assandine’s Real Life Cinderella VAL ERI1 SA PN2 NORD VARA-SERT
Nugadogin Brilla-Bernilla VAL EH2
Power Dee’s Child Is My Name VAL H
Damirazin Åikea Aarre VET ERI1 VSP-VET

Valkoinen
Nartut
Damirazin Legendaarinen Leidi JUN EH1

Kyrö ryh 24.8 tuomarina Mikael Nilsson
Musta/Ruskea
Nartut
Tiitu VAL ERI1 SA PN1 ROP

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Mahti Vahdin Dion JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Memeline’s Bright Nightless Night JUN EH3
Tassukankareen Puppe AVO EH1
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1
Monet VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Nartut
Ikimuiston Danssi Mun Kanssa JUN H
Lecibsin Janni JUN H
Mahti Vahdin Darling JUN ERI1
Jineritz Femi NUO ERI1
Salaisten Puuttuva Palanen AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Lecibsin Isabel VET ERI1 VSP-VET

Valkoinen
Nartut
Tinrose’s Hollywood Hope VAL ERI1 SA PN1 ROP

Kouvola ryh 31.8 tuomarina Marja Talvitie
Muun väriset
Urokset
Black Caesar’s Dark Passion VAL ERI1 SA PU1 VSP
Black Caesar’s Zeus VAL ERI2
Omenavarkaan Bikku Kiusa VAL EH3

Nartut
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 ROP RYP-4
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI2 SA PN2
Black Caesar’s Jewel VET ERI1 ROP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP &  BIS 2-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Heinola KR 18.8 tuomarina Laurent Heinesche
Musta/Ruskea
Urokset
Pianata’s High Fidelity PEN 1 KP ROP-Pentu

Nartut
Davalyan Sweet N Hot Cappuccino AVO EH1

Muun väriset
Urokset
Pirmese Clown JUN EH3
Koivulan Kartanon Rasmus Rufus JUN EH2
Mintgarden’s Hickstead JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Mahti Vahdin Sheridan AVO ERI2
Pianata’s Fake It Till You Make It AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA VSP
Black Caesar’s Xerxes VAL EH2
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Mahti Vahdin Bijou JUN ERI1 SA PN2 SERT
Poptail’s Because Of You JUN EH2
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO EH1
Mahti Vahdin Uzma AVO EH2
Pianata’s Evil Plan Z AVO ERI1
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP
Yokotai Cotton Candy VET EH2

Valkoinen
Urokset
Black Caesar’s Iron Man JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Damirazin Byrstötähden Beräsin VAL ERI1 SA PU2

Kajaani ryh 17.8 tuomarina Helin Tenson
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Blackbagheera’s My Sweetie NUO HYL
Blackbagheera’s Can’t Catch Me AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Magical Rose’s Get Ready For This AVO ERI2 SA PU3Nartut
Jemakon Mörrimöykky PEN 1 KP ROP-Pentu
Vionellan Cruella JUN ERI1 SA PN2 SERT
Blackbagheera’s Magical Mystery NUO ERI1 SA VARA-SERT
Ciasman Quiet Elegance AVO EH2
Kotilan Eve AVO EH1
Blackbagheera’s Xereswein Fur Dich VAL ERI1 SA PN3
Hulmukan Bööna VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP RYP-4
Mintgarden’s Galena VET ERI2 SA PN4Kasvattajaluokka
Kennel Blackbagheera’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
Urokset
Jemakon Taikaheppu JUN ERI2
Saagamurun Tiikerin Päiväuni JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Kotilan Asterix NUO ERI2
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA PU2 SERT
Kastanjan Fenton NUO H
Jukolanjussi AVO EH1
Mahti Vahdin Esteban VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Saagamurun Keisarin Morsian JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Tunturinkuiske Aito Alina JUN ERI2 SA PN4
Pikkulaakson Cecilia AVO ERI1 SA PN2 SERT-> FI MVA
Thelmatuulikki AVO ERI2 SA
Koivulan Kartanon Maikkimarleena VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP
Käpylä Dana VET ERI2 SA

Valkoinen
Nartut
Talvitassun Bikku Balleriina JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Kouvola KR 17.8 tuomarina Saija Juutilainen
Musta/Ruskea
Urokset
Pienenpolun Choco Bear AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Davalyan Sweet N Hot Cappuccino AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Tempore Let Loose AVO ERI1 SA PU2 SERT
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Mahti Vahdin Bijou JUN ERI1
Tempore No Nevermind NUO ERI1
Mahti Vahdin Uzma AVO EH1
Yokotai Cotton Candy VET EH1

Valkoinen
Nartut
Darrenhoff Once Upon A Time PEN 1 KP ROP-Pentu

Rovaniemi ryh 17.8 tuomarina Anneli Pukkila
Musta/Ruskea
Urokset
Pikku Diivan Tiskijukka AVO ERI1

Nartut
Lapintähti Suffeli NUO ERI1
Kia-Rina Deja Vu AVO EH1
Kia-Rina Quutar VAL EH1
Dagolas After Eight VET EH1

Muun väriset
Urokset
Gierrat Kelo JUN ERI2
Pikku Diivan Uniikki     JUN ERI1
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1 SA PU1 ROP
Zibacan Cheeky Champion AVO ERI2

Nartut
Pikku Diivan Usva JUN ERI1
Ellinghorst’s Falling In Love AVO ERI1
Pikku Diivan Revontuli AVO EH2

Valkoinen
Nartut
Mikälie Ikijää VET ERI1 ROP-VET

Mäntsälä ryh 11.8 tuomarina Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Muun väriset
Urokset
Vil Meerom Alexander JUN ERI1 SA PU2 SERT
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO ERI1 SA
Lumikummun Sirius AVO ERI2
Tempore Let Loose AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP-3
Lumikummun Regulus VAL ERI2
Laques Kasper VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

Nartut
Nonita Unelmien Ursula JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Suloisuuden Best Of Joy NUO ERI1 SA PN3
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO EH2
Tempore Fortune Favours AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Kotka KV 11.8 tuomarina Sean Carroll
Musta/Ruskea
Urokset
Pianata’s High Fidelity PEN 1 KP ROP-Pentu
Mustanpaimenen Nikke VET ERI1 SA PU1 VSP-VET VSP

Nartut
Sirbendur Destination VAL ERI2
Solvargens Nightwish VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Mittlines King Of The World JUN ERI1 SA PU4 SERT
Nanouk Von Chandrapura AVO EH1
Black Caesar’s Dark Passion VAL ERI4
Black Caesar’s Zeus VAL ERI
Damirazin Aito Ammattilainen VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Laques Zarkus VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Mintgarden’s Berlin VAL ERI3 SA PU3
Zevs VAL ERI

Nartut
Powwi Täydellinen Yllätys PEN 1 KP ROP-Pentu
Darrenhoff Kismet JUN ERI1 SA VARA-SERT
Aureahof’s Careless Whisper AVO ERI1 SA PN4 SERT
Omenavarkaan Bikku Muija AVO EH2
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Black Caesar’s Jewel VET ERI2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI2 SA PU3
Tempore Utraque Unum VAL ERI1 SA PU2 VARA.CACIB

Nartut
Darrenhoff Once Upon A Time PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Legendaarinen Leidi JUN ERI1 SA PN2 SERT
Ruskaharjun Amanda AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB
Darrenhoff Hello Kitty VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Raisio KR 10.8 tuomarina Rob Douma Mu/Ru & MV,  Zorica Blomqvist Valk   
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Hopscotch JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Akwarellan Rölli AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT

Nartut
Mysis Nokinenä PEN 1
Akwarellan Viivi AVO EH1
Mikälie Joku Pirre AVO EH2
Tiitu VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion PEN 1 KP ROP-Pentu
Akwarellan Butterscotch JUN EH2
Akwarellan Majesty JUN EH3
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI1 SA PU3 SERT
Akwarellan Oiva AVO EH1
Tassukankareen Puppe AVO EH2
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI2 SA PU2
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 ROP
Black Caesar’s Crazy Casanova VET ERI2
Monet VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

Nartut
Huraus Juno PEN 2
Lecibsin Janni PEN 3
Mahti Vahdin Darling PEN 1 KP VSP-Pentu
Akwarellan Mi Amore Cadenza JUN EH2
Ikimuiston Danssi Mun Kanssa JUN HYL
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Tassukankareen Quunsäde JUN EH3
Damirazin Häikäisevä Hienohelma NUO EH1
Damirazin Jäätävä Jääkukka NUO EH2
Akwarellan Etna AVO ERI4
Akwarellan Venny AVO ERI2
Aureahof’s Careless Whisper AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Damirazin Balava Rakkaus AVO ERI3

Kasvattajaluokka
Kennel Akwarellan       2
Kennel Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Nartut
Tinrose’s Snowangel NUO EH1
Tinrose’s Hollywood Hope VAL ERI1 SA PN1 ROP

Maalahti ryh 4.8 tuomarina Maija Mäkinen
Musta/Ruskea
Urokset
Mustan Nuukan Kevään Luka AVO ERI1

Muun väriset
Urokset
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO EH1
Ukontuulen Rosvo-Ritari VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Mahti Vahdin Darling PEN 1 KP ROP-Pentu
Muscular On Malja Musta Jonka Kohotan NUO H
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO ERI1

Ii ryh 3.8 tuomarina Tuula Pratt
Musta/Ruskea
Urokset
Jarlein Eka Vekara JUN ERI1
Gierrat Åre AVO EH1
Bobbydollar VAL ERI3
Gierrat Xanto VAL ERI1 SA PU1 ROP
Gierrat Xarro VAL ERI2 SA PU2

Nartut
Tuittu PEN 1
Lapintähti Suffeli NUO ERI1
Gierrat Xida AVO ERI1 SA PN2
Gierrat Ågot AVO ERI2
Hulmukan Laura VAL ERI1 SA PN1 VSP

Kasvattajaluokka
Kennel Gierrat  1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
Urokset
Ciasman Sateentekijä PEN 1 KP ROP-Pentu
Diidaaday’s Dublo JUN EH2
Gierrat Kelo JUN EH1
Saagamurun Tiikerin Päiväuni JUN EH3
Pienenpolun Pikkuveli NUO EH2
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO EH1
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Gierrat Kessi JUN ERI2
Pikku Diivan Usva JUN ERI1
Saagamurun Keisarin Morsian JUN EH3
Berryspitz Jola NUO ERI1
Pikkulaakson Cecilia AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Pikkulaakson Cinna AVO EH2

Valkoinen
Urokset
Arkeia Timantti AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Kuopio KV 3.8 tuomarina Hans Almgren
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Magical Rose’s Get Ready For This AVO EH1
Blackbagheera’s He Is My Everything VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN ERI1
Blackbagheera’s Xereswein Fur Dich VAL ERI1

Muun väriset
Urokset
Baileydream’s Elegance AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA VARA-CACIB
Urho AVO EH2
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Jemakon Taikalumi JUN H
Thelmatuulikki NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Baileydream’s Euphoria AVO EH1
Käpylä Dana VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Nousevaaurinko AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB ROP

Suonenjoki ryh 28.7 tuomarina Esa Ruotsalainen
Musta/Ruskea
Urokset
Ticapon Urban Lord VAL ERI1 SA PU2
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Muun väriset
Urokset
Kotilan Asterix NUO ERI2
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA PU2 SERT
Mahti Vahdin Sebastian VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

Nartut
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1
Mahti Vahdin Xoana NUO EH2

Valkoinen
Nartut
Talvitassun Bikku Balleriina JUN H

Pori KV 28.7 tuomarina Juha Kares
Musta/Ruskea
Urokset
Pauli VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSPNartut
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Solvargens Nightwish VAL EH1Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion PEN 1 KP ROP-Pentu
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI1 SA PU4 SERT
Memeline’s Bright Nightless Night JUN ERI2
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Huraus Ivana VAL ERI3
Talking Tails Sterling Steward VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Mahti Vahdin Xavier VET ERI2 SA
Monet VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSPNartut
Mahti Vahdin Darling PEN 1 KP VSP-Pentu
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI3
Ikimuiston Danssi Mun Kanssa JUN H
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Memeline’s Bloom Of Midsummer JUN ERI4
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI2 SA PN4
Lecibsin Sarita NUO EH2
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO ERI1
Damirazin Balava Rakkaus AVO ERI2 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB
Memeline’s Antimaterial Girl AVO ERI3
Ticapon Like A Fox AVO ERI1 SA PN2 CACIB
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO EH4
Cadinan Firefly VET ERI1 VSP-VETValkoinen
Urokset
Damirazin Lumen Luoma JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB ROP

Äänekoski ryh 27.7 tuomarina Tuula Savolainen
Muun väriset
Urokset
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Nartut
Baileydream’s Groove JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Mahti Vahdin Minette AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP

Valkoinen
Nartut
Talvitassun Bikku Balleriina JUN EH1

Espoo KR 27.7 tuomarina Sari Holopainen
Musta/Ruskea
Nartut
Tiitu VAL ERI1 SA PN1 ROP

Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion PEN 1 KP ROP-Pentu
Abcanitzin Oenghus VAL ERI2 SA PU2
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1 SA PU1 ROP
Monet VET EVA

Nartut
Nonita Unelmien Ursula JUN ERI1
Suloisuuden Best Of Joy NUO EH1
Nugadogin Fammu-Roosa AVO EH2
Ticapon Like A Fox AVO ERI1 SA PN1 VSP

Valkoinen
Urokset
Abcanitzin Slaine AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI1 SA PU1 ROP
Tempore Vae Victis VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1
Kalajoki KV 21.7 tuomarina Stavros Argyrou
Musta/Ruskea
Urokset
Bobbydollar VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Gierrat Xida AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB VSP
Jotamillen Darling Daisy VET ERI1 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Ciasman Manofmanymissions AVO EH4
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1
Mittlines Edge Of Reality AVO ERI2
Ravasgang’s Be Commander AVO EH3
Tempore Aimed At VAL ERI1
Ukontuulen Rosvo-Ritari  VAL ERI2

Nartut
Aikainenihme JUN EH1
Tunturinkuiske Aito Alina JUN EH2
Gierrat Ädel NUO ERI2
Jineritz Freya NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Blackbagheera’s Z-Miss Moneypenny AVO ERI2
Gierrat Yola AVO ERI3
Pikkulaakson Cinna AVO ERI1
Pikku Diivan Lapin Noita         VAL ERI1
Cadinan Firefly VET ERI1 SA PN2 VARA-SERT ROP-VET
Mintgarden’s Yakata VET ERI2

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart NUO EH1
Joutsenvaaran Zeppelin VAL ERI1

Nartut
Apollonia JUN EH1

Hyvinkää KR 21.7 tuomarina Maarit Hassinen
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP
Teddybear Rockers Bronxville VAL ERI2 SA PU2

Nartut
Ticapon How About Me JUN ERI1 SA PN2 SERT
Tiitu AVO ERI1
Solvargens Nightwish VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion PEN 1 KP ROP-Pentu
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI1 SA PU2 SERT
Damirazin Jämerä Jäänsärkijä JUN ERI2
Abcanitzin Oenghus VAL ERI4
Black Caesar’s Zeus VAL ERI2 SA PU3
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI3
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU1 ROP
Monet VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

Nartut
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI2 SA
Nonita Unelmien Ursula JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Mahti Vahdin Valentina NUO ERI2
Suloisuuden Best Of Joy NUO EH3
Teddybear Rockers Rockabella NUO ERI1 SA PN4
Damirazin Häikäisevä Hienohelma AVO EH
Damirazin Jäätävä Jääkukka AVO ERI3
Memeline’s Antimaterial Girl AVO EH4
Ticapon Like A Fox AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO ERI2 SA PN2

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Damirazin Mestariluomus PEN 1 KP ROP-Pentu
Abcanitzin Slaine AVO ERI1
Damirazin Byrstötähden Beräsin VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Damirazin Legendaarinen Leidi JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1

Kemi KR 20.7 tuomarina Linda Volarikova
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Blackbagheera’s My Only One NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Gierrat Xanto VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Tuittu PEN1 KP ROP-Pentu
Gwendorian Amazing Amelia JUN ERI1
Lapintähti Suffeli NUO ERI1 SA PN2 SERT
Kia-Rina Quutar VAL ERI1 SA PN1 ROP

Muun väriset
Urokset
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1

Nartut
Aallotar JUN H
Lapintähti Fazerina NUO EH1
Pikkulaakson Cinna AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP

Valkoinen
Nartut
Apollonia JUN ERI1

Oulu KV 14.7 tuomarina Hilkka Salohalla
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU3 SERT VARA-CACIB
Mysis Lumipyry NUO ERI2
Bobbydollar VAL ERI2
Gierrat Xarro VAL ERI3
Lapintähti Äxönhero VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Nartut
Tuittu PEN1 KP ROP-Pentu
Gierrat Ögonsten JUN EH2
Liniva’s Still Of The Night Sara JUN ERI1 SA PN2 SERT
Blackbagheera’s Magical Mystery NUO EH1
Lapintähti Suffeli NUO EH2
Hulmukan Laura VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Kia-Rina Quutar VAL ERI2

Muun väriset
Urokset
Gierrat Kelo JUN ERI1
Jemakon Taikaheppu JUN ERI2
Pianata’s Fake It Till You Make It NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Graubube Erst Schwarm AVO ERI2 SA PU3
Mittlines Edge Of Reality AVO EH3
Mörköviidan Alvar AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT VARA-CACIB
Ravasgang’s Be Commander AVO EH4

Nartut
Aamuntähti JUN EH1
Berryspitz Jola NUO EH3
Gierrat Ädel NUO ERI2 SA
Power Dee’s Dream On Honey Bee NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB
Gierrat Yola AVO EH1
Pikkulaakson Cinna AVO EH2
Black Caesar’s Wild Wenja VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Zibacan Big Bang VAL ERI2 SA PN4
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart NUO EH2
Ukontuulen Mestariteos NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

Nartut
Apollonia JUN EH1
Mikälie Ikijää VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP

Oulu Nord 13.7 tuomarina Darko Drobnjak
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU3 SERT
Bobbydollar VAL ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT
Gierrat Xarro VAL ERI2 SA PU4
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VET ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP-VET VSP

Nartut
Tuittu PEN1 KP ROP-Pentu
Gierrat Ögonsten JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT ROP-JUNIOR
Blackbagheera’s Magical Mystery NUO ERI1 SA
Damirazin Hehkuva Sankarin Kyynel NUO ERI2 SA
Davalyan Black Unforgettable Vision AVO ERI2
Kia-Rina Deja Vu AVO ERI1 SA PN3 SERT
Kia-Rina Quutar VAL ERI1 SA PN1 NORD SERT ROP
Pikku Diivan Salarakas VAL ERI2 SA PN2 NORD VARA-SERT

Muun väriset
Urokset
Pianata’s Fake It Till You Make It NUO ERI1 SA PU3
Mittlines Edge Of Reality AVO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Mörköviidan Alvar AVO ERI2 SA PU2 VARA-SERT NORD VARA-SERT

Nartut
Aamuntähti JUN ERI2
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT ROP-JUNIOR VSP
Berryspitz Jola NUO ERI1 SA
Gierrat Ädel NUO ERI2 SA
Blackbagheera’s Z-Miss Moneypenny AVO ERI2 SA
Pikkulaakson Cinna AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Zibacan Big Bang VAL ERI1 SA PN2 NORD VARA-SERT
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart NUO ERI2
Ukontuulen Mestariteos NUO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT VSP
Arkeia Timantti AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT NORD VARA-SERT

Nartut
Apollonia JUN ERI1 SA PN2 SERT NORD VARA-SERT ROP-JUNIOR
Mikälie Ikijää VET ERI1 SA PN1 NORD SERT ROP-VET ROP

Mikkeli KR 13.7 tuomarina Anneli Pukkila
Musta/Ruskea
Urokset
Pienenpolun Choko Bear AVO ERI1 SA PU2 SERT
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

Muun väriset
Urokset
Lumikummun Viljo JUN ERI1

Nartut
Amelie JUN EH1

Valkoinen
Urokset
Black Caesar`s Iron Man JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Tuusula Nord 7.7 tuomarina Anneli Pukkila
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP

Nartut
Aitokuun Lapintyttö VAL EH2
Solvargens Nightwish VAL ERI1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN1 NORD SERT ROP-VET VSP

Muun väriset
Urokset
Abcanitzin Oenghus VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT VSP

Nartut
Nonita Unelmien Ursula PEN1 KP ROP-Pentu
Darrenhoff Kismet JUN EH2
Darrenhoff Kiss-Kiss JUN EH4
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT ROP-JUNIOR ROP
Teddybear Rockers Rockabella JUN EH
Whiskingtail’s Amazing Angelina JUN EH3
Jineritz Femi NUO EH1
Suloisuuden Best Of Joy NUO EH2
Dragonhill Hello Kitty AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Tempore And Action AVO ERI2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN2 NORD VARA-SERT ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Abcanitzin Slaine AVO ERI1
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT
Tempore Vae Victis VET EH1

Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO EH1

Tuusniemi ryh 6.7 tuomarina Jurate Butkiene
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mustanpaimenen Nikke VET ERI2 SA PU3
Mustanpaimenen Vili VET EH3
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU2 ROP-VET BIS3-VET

Nartut
Jopas On Mainio Martta JUN ERI3
Jopas On Manta Mahtava JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Obisan Kulda Hibbu JUN ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Kotilan Eve AVO ERI1 SA PN3

Muun väriset
Urokset
Kotilan Asterix NUO ERI1
Jopas On Bandiitti AVO ERI2
Jukolanjussi AVO H
Osku AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Rompeli JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Nousevaaurinko AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT

Nartut
Talvitassun Bikku Balleriina JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Orivesi kr 6.7 tuomarina Tuula Savolainen
Musta/Ruskea
Urokset
Hulmukan Quentin AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI2
Mahti Vahdin Zayden JUN H
Pianata’s Gauleiter JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP

Nartut
Mahti Vahdin Darling PEN1 KP ROP-Pentu
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Mahti Vahdin Ziva JUN ERI2
Teddybear Rockers Rockabella JUN EH3
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP
Nonita Onnen Tähti VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO EH1

Karjaa kr 30.6 tuomarina Irina Poletaeva
Musta/Ruskea
Urokset
Aureahof’s First Let Me Take A Spitzfie JUN EVA
Mylegend Black Jack VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Mikälie Joku Pirre NUO T
Tiitu AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP

Muun väriset
Urokset
Mahti Vahdin Dion PEN 1 KP ROP-Pentu
Mittlines King Of The World PEN 2
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI2
Memeline’s Bright Nightless Night JUN ERI1
Power Dee’s Dream Of Leo’s Waltz JUN EH3
Tassukankareen Puppe AVO ERI1 SA PU2 SERT
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1 SA PU1 VSP
Omenavarkaan Bikku Kiusa VAL ERI2
Monet VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Lecibsin Janni PEN 1 KP VSP-Pentu
Karhunpesän Perfect-Palladia JUN H
Memeline’s Bloom Of Midsummer JUN EH2
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Karhunpesän Rumpelstiltskin-Tania NUO EH1
Damirazin Häikäisevä Hienohelma AVO EH3
Damirazin Jäätävä Jääkukka AVO ERI2
Eleante AVO H
Nugadogin Fammu-Roosa AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT

Heinävesi ryh 15.6 tuomarina Paavo Mattila
Muun väriset
Nartut
Rompeli JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Jämsä Kr 15.6 tuomarina Anneli Pukkila
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Rölli AVO EH2
Pienenpolun Choco Bear AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP

Nartut
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Damirazin Ilmetty Ihmeentekijä AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT

Muun väriset
Urokset
Mintgarden’s Hickstead JUN ERI1
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO ERI1 SA PU2 SERT
Mahti Vahdin Sheridan AVO EH1
Black Caesar’s Xerxes VAL HYL
Black Caesar’s Crazy Casanova VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP BIS3-VET
Damirazin Super Nova VET ERI2 SA PU3
Mintgarden’s Vidar VET EH3

Nartut
Mahti Vahdin Darling PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI1
Mahti Vahdin Xoana NUO EH2
Muscular On Malja Musta Jonka Kohotan NUO EH1
Akwarellan Venny AVO EH1

Valkoinen
Urokset
High Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Tuuri Kr 9.6 tuomarina Satu Ylä-Mononen
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1 SA PU3 SERT
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1
Hulmukan Quentin AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Mustan Nuukan Kevään Luka AVO EH2
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP
Casmir VAL ERI3
Pauli VAL ERI2 SA PU2

Nartut
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Solvargens Nightwish VAL ERI1 SA PN2

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan JUN ERI1
Pienenpolun Milo JUN ERI2
Mahti Vahdin Sheridan AVO ERI1
Abcanitzin Oenghus VAL ERI1 SA PU3
Black Caesar’s Wild Fire VAL ERI2 SA PU4
Ukontuulen Rosvo-Ritari VAL ERI3 SA
Balu Von Der Arnold’s Eiche VET EH3
Black Caesar’s Jamboree VET ERI2 SA PU2
Thomdy Dom’s Lugano VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP BISVET-4

Nartut
Aada PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI1
Mahti Vahdin Ziva JUN EH2
Memeline’s Antimaterial Girl AVO EH1
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI1 SA PN1 VSP

Valkoinen
Urokset
Damirazin Lumen Luoma JUN ERI1
Abcanitzin Slaine AVO EH1
Joutsenvaaran Zeppelin VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Dazzling Bliss V.H. Bearehöfke JUN ERI1

Rovaniemi KV 9.6 tuomarina Lisbeth Cambell
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s My Only One NUO ERI2
Mysis Lumipyry NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Pikku Diivan Tiskijukka AVO EH1
Gierrat Xarro VAL ERI1
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI2

Nartut
Gierrat Ögonsten JUN ERI1
Lapintähti Suffeli NUO EH1
Dagolas After Eight VET ERI1 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Pikku Diivan Rakovalkea NUO H
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
Mittlines Edge Of Reality AVO EH3
Pienenpolun Aikamoinen Yllätys AVO EH2
Zibacan Cheeky Champion AVO EH4

Nartut
Pikku Diivan Usva PEN1 KP ROP-Pentu
Lapintähti Fazerina NUO EVA
Pikkulaakson Cinna AVO EH1
Taikahallan Cayenne On Enne AVO EH2
Pikku Diivan Lapin Likka VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart JUN EH1

Nartut
Apollonia JUN ERI1
Mikälie Ikijää VET ERI1 ROP-VET
Kuusamo ryh 8.6 tuomarina Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Musta/Ruskea
Urokset
Gierrat Xanto AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Nartut
Obisan Kulda Hibbu JUN ERI1
Lapintähti Suffeli NUO EH1
Kia-Rina Deja Vu AVO EH1
Kia-Rina Quutar VAL ERI1
Blackbagheera’s Lieben Klein Freund VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Dagolas After Eight VET ERI2

Muun väriset
Urokset
Jemakon Taikaheppu JUN ERI1 SA PU2 SERT
Pienenpolun Aikamoinen Yllätys AVO ERI1 SA PU1 VSP
Zibacan Cheeky Champion AVO EH2

Nartut
Pikku Diivan Usva PEN 1 KP ROP-Pentu
Aallotar JUN EH3
Saagamurun Keisarin Morsian JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Thelmatuulikki JUN ERI2
Pikku Diivan Revontuli NUO EH1
Popponian Doreen VAL ERI1
Pompparinniityn Huvitus VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Pikku Diivan Jäämies VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Mikälie Ikijää VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP BISVET-2

Imatra ryh 8.6 tuomarina Kirsi Honkanen
Muun väriset
Urokset
Damirazin Jämerä Jäänsärkijä JUN ERI1
Kotilan Asterix NUO EH1
Satasen Moija-Cirro AVO H
Black Caesar`s Dark Passion VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Poptail`s Always On My Mind AVO ERI1 SA PN2 SERT
Black Caesar`s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 ROP RYP-4
Black Caesar`s Drean Witch VAL ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Kangasniemi KR 30.5 tuomarina Paavo Mattila
Musta/Ruskea
Urokset
Pienenpolun Choco Bear AVO ERI2
Pianata’s Eton Mess AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP RYP-4
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2

Muun väriset
Urokset
Lumikummun Viljo JUN EH2
Mintgarden’s Herukka JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Bliss Kiss Cookie Dough AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Amelie JUN ERI3
Hulahulan Dirty Dancing JUN ERI2
Mahti Vahdin Bijou JUN EH4
Mahti Vahdin Yemina JUN H
Teddybear Rockers Rockabella JUN ERI1
Baileydream’s Euphoria NUO ERI1 SA PN2 SERT
Dischile’s Golden Cap AVO H
Mahti Vahdin Pepita AVO EH2
Senita Grappa AVO EH1
Mahti Vahdin Pandora VET ERI2
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP

Valkoinen
Urokset
Damirazin Byrstötähden Beräsin AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP
Nousevaaurinko AVO ERI2

Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1

Sodankylä ryh 26.5 tuomarina Saija Juutilainen
Musta/Ruskea
Urokset
Ansakan Leonardo AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP
Pikku Diivan Tiskijukka AVO ERI2

Nartut
Gierrat Ögonsten JUN EH1

Muun väriset
Urokset
Zibacan Cheeky Champion AVO ERI1

Nartut
Taikahallan Cayenne On Enne AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

Valkoinen
Nartut
Mikälie Ikijää VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP

Keuruu ryh 26.5  tuomarina Kirsi Honkanen
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Mintgarden’s Ödha VET ERI1 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Mintgarden’s Hickstead JUN ERI1
Damirazin Super Nova VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP
Mintgarden’s Vidar VET ERI2 SA PU2

Nartut
Baileydream’s Euphoria NUO ERI1
Mahti Vahdin Soraya AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP
Sodankylä ryh 25.5. tuomarina Leila Kärkäs
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Ansakan Leonardo AVO ERI1

Nartut
Gierrat Ögonsten JUN EH1

Muun väriset
Nartut
Diidaaday’s Domino PEN 1 KP ROP-Pentu
Taikahallan Cayenne On Enne AVO EH1

Valkoinen
Nartut
Mikälie Ikijää VET ERI1 ROP-VET

Eura ryh 25.5 tuomarina Esa Ruotsalainen
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Rölli AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Tiitu AVO EH1

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan PEN 1 KP ROP-Pentu
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO EH1
Yokotai Dream Maker VAL ERI1 SA PU1 ROP
Monet VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Nartut
Memeline’s Bonfire Spirit JUN EH1
Muscular On Malja Musta Jonka Kohotan NUO EH1
Akwarellan Venny AVO H
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Hamina Nord 25.5 tuomarina Kurt Nilsson
Muun väriset
Urokset
Mintgarden’s Herukka JUN ERI1 SA PU2 SERT NORD VARA-SERT
Black Caesar’s Zeus VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT VSP

Nartut
Lumikummun Veera JUN EH2
Tempore Nothing New JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT ROP

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold NUO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI2 SA PU4
Tempore Utraque Unum VAL ERI1 SA PU3
Tempore Vae Victis VET ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT ROP-VET

Nartut
Hello Kitty Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 NORD SERT VSP

Seinäjoki ryh 19.5 tuomarina Kirsi Honkanen

Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Litleo Vom Lenninger Tal AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Mustan Nuukan Kevään Luka AVO EH2
Damirazin Ihmeen Lumottu Miekka VAL ERI1 SA PU1 ROP
Damirazin Öisin Tähtipoika VAL ERI2 SA PU3

Muun väriset
Urokset
Pienenpolun Milo JUN ERI1
Solvargens Knight Of Hearts AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Nartut
Talvitassun Briljantti Blondi JUN ERI1
Nugadogin Jisleen NUO ERI1 SA PN2 SERT
Kotilan Rosmariini AVO EH1
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI1 SA PN1 VSP

Valkoinen
Urokset
Joutsenvaara Zeppelin VAL ERI1 SA PU1 ROP

Rauma kr 19.5 tuomarina Markku Kipinä
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-Junior
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mylegend Black Jack VAL ERI2 SA PU3

Nartut
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Mikälie Joku Pirre NUO H

Muun väriset
Urokset
Pianata’s Gauleiter JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-Junior
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO ERI1
Damirazin Aito Ammattilainen VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mintgarden’s Raikas VET ERI1 SA PU3 VSP-VET

Nartut
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI1
Aureahof’s Careless Whisper NUO EH1
Muscular On Malja Musta Jonka Kohotan NUO EH2
Tupsulan Baileys Mantelinmakuinen VAL ERI1 SA PN1 VSP
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP-Junior ROP

 

Sipoo ryh 19.5 tuomarina Saija Juutilainen
Musta/Ruskea
Nartut
Biccolo Queen Ambrose JUN ERI1

Muun väriset
Urokset
Muscular Jos Kuu Ei Paistaisi Hopeaansa NUO EH1

Nartut
Nonita Unelmien Ursula PEN 1 KP ROP-Pentu
Solvargens Kiss Me Quick JUN EH2
Whiskingtail’s Amazing Angelina JUN ERI1
Pianata’s First World Problems NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Suloisuuden Best Of Joy NUO EH2
Eleante AVO H

Lestijärvi ryh 18.5 tuomarina Reino Korpela
Muun väriset
Urokset
Ukontuulen Rosvo-Ritari VAL ERI1 SA PU1 ROPNartut
Pikkulaakson Cinna AVO EH1Valkoinen
Nartut
Apollonia JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Ukontuulen Mielitietty NUO EH1

Pietarsaari ryh 18.5 tuomarina Hanna-Riina Aho
Musta/Ruskea
Urokset
Gierrat Savar AVO EH2
Litleo Vom Lenninger Tal AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Gierrat Xida AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Ravasgang’s Be Commander AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Nartut
Bliss Kiss Barking Up The Wrong Tree NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Gierrat Ädel NUO ERI2

Rautjärvi ryh 18.5 tuomarina Maija Mäkinen
Muun väriset
Nartut
Lecibsin Ellinora PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1

Valkoinen
Urokset
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI1 SA PU1 ROP
Tempore Vae Victis VET EH1

Taivalkoski ryh 18.5 tuomarina Tapio Kakko
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU1 SERT ROPNartut
Mysis Lumisade JUN ERI1
Lapintähti Suffeli NUO ERI1
Kia-Rina Quutar VAL EH1Muun väriset
Urokset
Gierrat Kelo PEN 1
Jemakon Taikaheppu JUN EH1
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA PU1 SERT ROPNartut
Pompparinniityn Huvitus VET ERI1 ROP-VETValkoinen
Nartut
Mikälie Ikijää VET ERI1 ROP-VET

Mynämäki kr 18.5 tuomarina Kalvo Kriisk
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Hopscotch JUN ERI1 SA PU2 SERT
Mylegend Black Jack VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Akwarellan Viivi AVO EH3
Damirazin Ilmetty Ihmeentekijä AVO ERI2
Tiitu AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan PEN 1 KP ROP-Pentu
Akwarellan Butterscotch JUN ERI1
Pienenpolun Aikamoinen Yllätys AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1 SA PU1 VSP
Monet VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Akwarellan Heart Throb JUN ERI1
Aureahof’s Careless Whisper NUO ERI1
Damirazin Auringon Lahja AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP
Lecibsin Isabel VET ERI1 VSP-VET

Valkoinen
Urokset
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Abcanitzin Slaine AVO ERI1

Nartut
Tinrose’s Snowangel NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Lapua ryh 4.5 tuomarina Elina Haapaniemi
Musta/Ruskea
Urokset
Damirazin Ihmeen Lumottu Miekka VAL ERI2
Damirazin Öisin Tähtipoika VAL ERI1 SA PU1 ROPValkoinen
Urokset
Joutsenvaaran Zeppelin VAL ERI1

Iisalmi nord 12.5 tuomarina Zorica Blomqvist
Musta/Ruskea
Urokset
Magical Rose’s Get Ready For This AVO EH1
Ticapon Urban Lord VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT ROP-VET BIS2-VET

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT RC ROP-JUNIOR VSP
Hulmukan Mimmi AVO ERI1
Kia-Rina Musta-Maija VET ERI1 VSP-VET

Muun väriset
Urokset
Saagamurun Syypää Sun Hymyyn AVO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Joccarilla Briljant Bruno AVO H

Nartut
Thelmatuulikki JUN H
Mahti Vahdin Olena AVO EH1
Zibacan Aikansa Odotettu VAL EH1
Thomdy Dom’s Que Sera Sera VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
Nartut
Apollonia JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT ROP

Jämsä ryh 11.5 tuomarina Paula Heikkinen-Lehkonen
Musta/Ruskea
Urokset
Hulmukan Quentin AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Mintgarden’s Hickstead JUN EH1
Mahti Vahdin Xavier VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP

Nartut
Mahti Vahdin Yemina JUN EH2
Mahti Vahdin Ziva JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Memeline’s Antimaterial Girl AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Mahti Vahdin Pandora VET EH1

Kasvattajaluokka

Kennel Mahti Vahdin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

Oulainen ryh 11.5 tuomarina Anneli Pukkila
Musta/Ruskea
Urokset
Bobbydollar AVO ERI1 SA PU2
Gierrat Xanto AVO EH2
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Gierrat Ågot NUO ERI2
Lapintähti Suffeli NUO ERI1
Hulmukan Laura VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
Urokset
Damirazin Ehdoton Esiintyjä AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP
Gierrat Yukon VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Apollonia JUN EH1
Berryspitz Jola NUO EH1
Gierrat Yola AVO EH1

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart JUN EH1

Helsinki KV 11.5 tuomarina Regina Blessing
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Mylegend Black Jack VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Tariquun Woody Woodpecker VAL ERI3

Nartut
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI1 SA PN1 SERT RC ROP-JUNIOR ROP RYP-3
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT CACIB
Tiitu AVO EH1
Sirbendur Destination VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s Could Be Covfefe NUO ERI3
Pianata’s Fake It Till You Make It NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Sirbendur Easygoing NUO ERI2
Chudovolk Emerald VAL ERI
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI2 SA PU3
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI4
Mintgarden’s Berlin VAL ERI3
Tariquun Walt Disney VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Monet VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

Nartut
Nonita Unelmien Ursula PEN 1 KP ROP-Pentu
Tariquun Serpentiini JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT RC ROP-JUNIOR
Tempore Nothing New JUN ERI2
Damirazin Jäätävä Jääkukka NUO ERI2
Pianata’s First World Problems NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Sirbendur Earlybird NUO EH4
Suloisuuden Best Of Joy NUO EH
Whiskingtail’s Amazing Angelina NUO ERI3
Damirazin Häikäisevä Hienohelma AVO EH2
Dragonhill Hello Kitty AVO EH1
Mintgarden’s Elverum VAL EH1
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN3 VSP-VET

Valkoinen
Urokset
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Raahe ryh 5.5 tuomarina Kirsi Honkanen
Musta/Ruskea
Urokset
Bobbydollar AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Gwendorian Amazing Amelia PEN 1 KP ROP-Pentu
Mysis Lumisade JUN EH1
Damirazin Hehkuva Sankarin Kyynel NUO ERI2
Gierrat Ågot NUO H
Lapintähti Suffeli NUO ERI3
Veralan Loistava Likka NUO ERI1 SA PN2 SERT
Ciasman Quaerter Mile AVO EH2
Davalyan Black Unforgettable Vision AVO ERI1
Gierrat Xida AVO H
Hulmukan Laura VAL ERI1 SA PN1 ROP RYP-3

Muun väriset
Urokset
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Damirazin Ehdoton Esiintyjä AVO ERI2 SA PU3
Graubube Erst Schwarm AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Gierrat Yukon VAL ERI1 SA PU4

Nartut
Aitohelmi JUN ERI1
Berryspitz Jetta NUO HYL
Berryspitz Jola NUO EH2
Veralan Meritähti NUO ERI1
Gierrat Risku AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP
Pikkulaakson Cecilia AVO ERI2
Mintgarden’s Magna VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Brave Heart JUN ERI1

Tampere KV 5.5 tuomarina Erika Häkkinen
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Mustanpaimenen Vili VAL ERI3
Mylegend Black Jack VAL ERI2 SA PU3
Pauli VAL EH4
Teddybear Rockers Bronxville VAL H

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN ERI2 SA PN4
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Ticapon How About Me JUN H
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT CACIB
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Finfidelin Honorable JUN ERI1
Mahti Vahdin Zayden JUN H
Mintgarden’s Helsinki JUN EH2
Memeline’s Antihero Revolution AVO ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Tempore Aimed At AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB ROP
Damirazin Aito Ammattilainen VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

Nartut
Jineritz Femi JUN EH
Krispesan Damita Dahlia JUN EH3
Lapponia Am Jungfernbach JUN EH4
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI2
Aureahof’s Careless Whisper NUO H
Kujeen Hestia NUO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB
Nugadogin Jisleen NUO ERI2
Mahti Vahdin Soraya AVO EH1
Nonita Enkelin Unelma VAL H
Nugadogin Biccolo VAL ERI2
Nugadogin Brilla-Bernilla VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Kujeen Cleopatra VET ERI2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Damirazin Lumen Luoma PEN 1 KP VSP-Pentu
Damirazin Byrstötähden Beräsin NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
Nanaleen Hyriopsis AVO EH1

Nartut
Damirazin Legendaarinen Leidi PEN 1 KP ROP-Pentu
Dazzling Bliss V.H. Bearehöfke JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Pöytyä ryh 4.5 tuomarina Kirsi Honkanen
Musta/Ruskea
Nartut
Mikälie Joku Pirre NUO H

Muun väriset
Urokset
Tassukankareen Puppe NUO ERI1
Gleizz Fifty Shades Darker AVO ERI1
Tampere Nord 4.5 tuomarina Brian Carroll
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Hopscotch JUN ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Akwarellan Rölli AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT
Damirazin X-Tra X-Pertti VAL ERI
Mylegend Black Jack VAL ERI2 SA PU3
Pauli VAL ERI3
Teddybear Rockers Bronxville VAL ERI4

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN ERI2 SA PN3
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT NORD VARA-SERT
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT VSP
Damirazin Ilmetty Ihmeentekijä AVO EH2
Kujeen Fara AVO EH3
Tiitu AVO ERI1 SA
Nugadogin Gypsy Queen VAL ERI2 SA
Solvargens Nightwish VAL ERI1 SA PN4

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan PEN 1 KP ROP-Pentu
Akwarellan Butterscotch JUN ERI1 SA PU3 SERT
Finfidelin Honorable JUN EH3
Mintgarden’s Helsinki JUN ERI2
Memeline’s Antihero Revolution AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI2 SA PU2 NORD VARA-SERT
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Monet VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Krispesan Damita Dahlia JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI2 SA
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN EH4
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI3
Aureahof’s Careless Whisper NUO EH2
Kujeen Hestia NUO ERI1 SA
Nugadogin Jisleen NUO EH3
Akwarellan Venny AVO ERI1 SA PN2 SERT NORD VARA-SERT
Nugadogin Biccolo VAL ERI1 SA PN1 NORD SERT VSP
Nugadogin Brilla-Bernilla VAL ERI2 SA PN3
Kujeen Cleopatra VET EH1

Valkoiset
Urokset
Damirazin Lumen Luoma PEN 1 KP ROP-Pentu
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT VARA NORD SERT
Damirazin Byrstötähden Beräsin NUO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Nanaleen Hyriopsis AVO EH1

Nartut
Dazzling Bliss V.H. Bearehöfke JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT VSP
Lahti ryh 1.5 tuomarina Tuula Savolainen
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1 SA PU2 SERT
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Biccolo Queen Ambrose JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Black Caesar’s Iron Man JUN EH2
Mintgarden’s Hickstead JUN EH1
Mahti Vahdin Sheridan AVO ERI1 SA PU3 SERT
Black Caesar’s Dark Passion VAL ERI1 SA PU2
Black Caesar’s Xerxes VAL ERI3
Black Caesar’s Zeus VAL ERI2
Black Caesar’s Jamboree VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP RYP4 BIS-VET3

Nartut
Poptail`s Because Of You PEN 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar’s Insomnia JUN ERI3
Krispesan Damita Dahlia JUN ERI1 SA
Tariquun Serpentiini JUN ERI2
Tempore Nothing New JUN EH4
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Jineritz Electra NUO ERI2 SA PN4
Pianata’s First World Problems NUO ERI3 SA
Mahti Vahdin Pepita AVO EH
Nanaleen Helmiäinen AVO ERI2 SA
Poptail’s Always On My Mind AVO ERI1 SA PN2 SERT
Suloisuuden Ainoa Laatuaan AVO EH3
Tempore And Action AVO EH4
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 VSP
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI2 SA
Kujeen Cleopatra VET ERI1 SA VSP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP & BIS-1 Kasvattaja

Kouvola ryh 28.4 tuomarina Tanya Ahlman-Stockmari
Musta/Ruskea
Nartut
Damirazin Halla Yön Hengetär VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP

Muun väriset
Urokset
Lumikummun Viljo JUN H
Black Caesar’s Dark Passion AVO ERI2 SA PU4
Tempore Let Loose AVO ERI1 SA PU3 SERT
Black Caesar’s Zeus VAL ERI2
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU2
Black Caesar’s Jamboree VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP BIS-VET 2

Nartut
Krispesan Damita Dahlia PEN 1 KP ROP-Pentu
Tempore Nothing New JUN H
Black Caesar’s Gogo Nuts AVO H
Kutrin Rosalie AVO H
Poptail’s Always On My Mind AVO EH1
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI2 SA PN2
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI1 SA PN1 ROP
Lecibsin Isabel VET EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP & BIS3- Kasvattaja

Kiuruvesi ryh 28.4 tuomarina Veli-Pekka Kumpumäki
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Can’t Catch Me AVO EH1
Mintgarden’s Feldspar VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN EH1
Kotilan Eve AVO H

Muun väriset
Urokset
Kotilan Asterix NUO H
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO EH2
Saagamurun Syypää Sun Hymyyn NUO ERI1
Damirazin Ehdoton Esiintyjä AVO EH1
Ravasgang’s Be Commander AVO EH2

Nartut
Apollonia PEN 1 KP ROP-Pentu
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1
Pikkulaakson Cecilia AVO ERI1
Pikkulaakson Cinna AVO EH2
Sirbendur Eyecatcher AVO HYL

Ruovesi ryh 27.4 tuomarina Anneli Sutela
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP-1 BIS-2

Nartut
Ticapon How About Me JUN EH1

Valkoinen
Urokset
Nanaleen Hyriopsis AVO EH1
Laitila ryh 27.4 tuomarina Anneli Pukkila
Muun väriset
Nartut
Lecibsin Isabel VET EH1

Valkoinen
Nartut
Tinrose’s Snowangel JUN EH1

Harjavalta ryh 20.4 tuomarina Hilkka Salohalla
Musta/Ruskea
Urokset
Ilowimman Aina Valmis AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Muun väriset
Urokset
Aureahof’s First We Take Manhattan PEN 1 KP ROP-Pentu
Memeline’s Bright Nightless Night JUN ERI2
Power Dee’s Dream Of Rico’s Day JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Muscular Jos Kuu Ei Paistaisi Hopeaansa NUO EH2
Nugadogin Kubic NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Krispesan Bryson Bright AVO ERI1
Mahti Vahdin Xavier VET ERI1 SA PU3 ROP-VET

Nartut
Krispesan Damita Dahlia PEN 1 KP VSP-Pentu
Damirazin Kermakaramelli JUN EH3
Memeline’s Bloom Of Midsummer JUN EH4
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI2 SA PN3
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Nugadogin Jisleen NUO H
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Lecibsin Isabel VET EH1

Imatra Nord 20.4 tuomarina Jussi Liimatainen
Musta/Ruskea
Urokset
Damirazin Öisin Tähtipoika VAL ERI2
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP

Nartut
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN1 NORD SERT ROP-VET VSP

Muun väriset
Urokset
Kotilan Asterix NUO ERI1
Bliss Kiss Cookie Dough AVO ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT VSP
Osku AVO ERI3
Pienenpolun Lapin Ruska AVO ERI2
Black Caesar’s Zeus VAL ERI1 SA PU2 VARA NORD SERT

Nartut
Hulahulan Dirty Dancing JUN EH2
Tariquun Serpentiini JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD SERT ROP
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1
Aamunkoi Gamila AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Omenavarkaan Bikku Muija AVO EH2
Senita Grappa AVO H
Black Caesar’s Funky Girl VAL ERI1 SA PN2 VARA NORD SERT
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold JUN ERI1
Darrenhoff Ice Cold NUO EH1
Satasen Vesta-Tuuistuu AVO EH1
Snowfever Van Het Bearehöfke VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Tempore Vae Victis VET EH1

Nartut
Hello Kitty Am Jungfernbach VAL ERI1
Kitee ryh 14.4 tuomarina Hedi Kumm
Musta/Ruskea
Urokset
Pirmittwolf Evening Star AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Nartut
Jopas On Manta Mahtava JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
Urokset
Bliss Kiss Cookie Dough AVO ERI2
Jopas On Barbarossa AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Osku AVO EH3
Black Caesar’s Dark Passion VAL ERI2 SA PU2 SERT-> FI MVA
Lakeweilers Koda VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Rompeli JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Black Caesar’s Dream Witch AVO ERI1 SA PN3
Black Caesar’s Gogo Nuts AVO ERI2
Krispesan Sienna Sensitive VAL ERI1 SA PN4

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Prince Of Belgium Van Het Sneeuwvlokje AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Nartut
Hello Kitty Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 VSP

Lahti 30.3 KV tuomarina Gail Patterson mu/ru & mv  Lilian Fogh Christensen valk
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1
Pirmittwolf Evening Star AVO ERI3
Tariquun Woody Woodpecker AVO ERI1 SA PU3 SERT-> FI MVA VARA-CACIB
Teddybear Rockers Bronxville AVO ERI2 SA PU4
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Casmir VAL ERI3
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI2 SA
Jotamillen Handsome Hiram VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

Nartut
Biccolo Queen Aisleen JUN ERI1 SA PN2 SERT
Biccolo Queen Ambrose JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI3
Pianata’s Gestapo JUN ERI4
Nugadogin Gypsy Queen VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Muun väriset
Urokset
Mintgarden’s Hickstead PEN 1
Koivulan Kartanon Rasmus Rufus JUN EH1
Aureahof’s Donnie Darko NUO ERI1
Muscular Ukko-Pekka Tuo Kuu Kaakon Yllä NUO EH2
Mahti Vahdin Sheridan AVO ERI2
Memeline’s Antihero Revolution AVO EH3
Tariquun Walt Disney AVO ERI1 SA PU3 SERT-> FI MVA VARA-CACIB
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 CACIN ROP
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI2 SA PU4
Tempore Fights Fires VAL ERI3 SA
Black Caesar’s Jamboree VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Nartut
Krispesan Damita Dahlia PEN 1 KP ROP-Pentu
L’aurea Am Jungfernbach JUN EH
Mahti Vahdin Bijou JUN ERI2 SA PN4
Mahti Vahdin Brigitte JUN EH
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI4
Power Dee’s Dream On Honey Bee JUN ERI1 SA PN3
Tempore Nothing New JUN ERI3
Whiskingtail’s Amazing Angelina JUN EH
Aureahof’s Careless Whisper NUO ERI3
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI2 SA
Jineritz Electra NUO ERI4
Mahti Vahdin Valentina NUO ERI
Mahti Vahdin Xoana NUO EH
Pianata’s First World Problems NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB
Mahti Vahdin Soraya AVO ERI2 SA
Tupsulan Baileys Mantelinmakuinen AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB VSP
Pirmittwolf Macy VAL ERI1 SA

Kasvattajaluokka
Kennel Mahti Vahdin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1
Darrenhoff Ice Cold NUO ERI2
Darrenhoff Jesse James NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Darrenhoff Hagrid AVO EH1
Nanaleen Helmenhohto VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Tempore Vae Victis VET ERI1 SA PU3 ROP-VET

Nartut
Darrenhoff Ice Ice Pretty One NUO H
Ruskaharjun Amalia AVO EH1

Turku 23.3 KV tuomarina Lars Adeheimer
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Hopscotch PEN 1 KP ROP-Pentu
Akwarellan Rölli NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Teddybear Rockers Bronxville AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB VSP
Jotamillen Noble Naham VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

Nartut
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Pianata’s Gestapo JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Akwarellan Viivi NUO ERI2 SA
Jotamillen Princess Prisca NUO ERI1 SA PN4 CACIB
Damirazin Ilmetty Ihmeentekijä AVO ERI1 SA VARA-CACIB
Tiitu AVO EH2
Hulmukan Oili VAL EH1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET EH2
Jotamillen Darling Daisy VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Akwarellan Butterscotch PEN 1 KP VSP-Pentu
Akwarellan Majesty PEN 2 KP
Pianata’s Gauleiter JUN ERI1
Akwarellan Oiva NUO ERI1
Abcanitzin Oenghus VAL ERI2 SA VARA-CACIB
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI1 SA PU4 CACIB
Black Caesar’s Crazy Casanova VET ERI2 SA PU2
Damirazin Halla Yön Huimapää VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Monet VET ERI3 SA PU3 SERT- > FI MVA

Nartut
Akwarellan Heart Throb PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Jäätävä Jääkukka JUN EH4
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN EH3
Jineritz Femi JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Karhunpesän Rumpelstiltskin-Tuule JUN EH
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI1 SA PN2 SERT
Aureahof’s Careless Whisper NUO EH2
Damirazin Häikäisevä Hienohelma NUO ERI1 SA PN4 VARA-CACIB
Karhunpesän Öinen Unelma AVO ERI1 SA
Tupsulan Baileys Mantelinmakuinen AVO ERI2
Pienenpolun Princess Caramel VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Senita Grazia VAL H
Mintgarden’s Ursel VET EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Abcanitzin Slaine AVO EH1

Korpilahti 17.3 ryh tuomarina Kirsi Honkanen
Musta/Ruskea
Urokset
Wildchills What Is Happening JUN ERI1 SA PU2 SERT
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Biccolo Queen Amoreeva JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Blackbagheera’s True Love VAL ERI1
Damirazin Halla Yön Hengetär VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Lumikummun Viljo PEN 1 KP VSP-Pentu
Jineritz Fedor JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Bliss Kiss Cookie Dough AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Damirazin Ehdoton Esiintyjä AVO ERI2 SA PU3
Magnumin Elrond AVO EH3

Nartut
Amelie PEN 2
Apollonia PEN 3
Krispesan Damita Dahlia PEN 1 KP ROP-Pentu
Jineritz Freya JUN ERI2
Mahti Vahdin Yemina JUN ERI3
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Kujeen Hestia NUO ERI2
Mahti Vahdin Uzma NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Herttaliinu AVO EH2
Pikkulaakson Cinna AVO EH1
Mahti Vahdin Pandora AVO H

Valkoinen
Urokset
Hight Voltage Lukato Gold JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Prince Of Belgium Van Het Sneeuwvlokje AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT

Nartut
Ruskaharjun Amalia AVO ERI1
Hello Kitty Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 VSP

Vaasa KV 13.3 tuomarina Veli-Pekka Kumpumäki mu/ru  Susanne Wendell mv & valk
Musta/Ruskea
Nartut
Ticapon Hold On Me JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Muun väriset
Urokset
Pienenpolun Milo JUN ERI1 SA PU2 SERT
Baileydream’s Elegance NUO EH2
Pianata’s Fake It Till You Make It NUO ERI1
Ravasgang’s Be Commander AVO HYL
Abcanitzin Oenghus VAL ERI1
Ukontuulen Rosvo-Ritari VAL EH2
Mahti Vahdin Xavier VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP

Nartut
Pianata’s First World Problems NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB
Veralan Meritähti NUO EH2
Baileydream’s Caramba AVO ERI2 SA PN4
Black Caesar’s Funky Girl AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB ROP
Tupsulan Blossa Savunmakuinen AVO ERI3
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN3 VSP-VET

Valkoinen
Urokset
Abcanitzin Slaine AVO EH1
Joutsenvaaran Zeppelin VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Pello 3.3 ryh tuomarina Harry Tast
Musta/Ruskea
Urokset
Jarlein Eka Vekara JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mysis Lumipyry JUN ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Ansakan Leonardo AVO ERI1 SA PU4
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU2

Nartut
Lapintähti Suffeli JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Gierrat Ziekkis AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP
Dagolas After Eight VET EVA

Muun väriset
Urokset
Zibacan Classic Charm NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Nuoskalumen Bontzo AVO EH1

Nartut
Aallotar PEN 1 KP ROP-Pentu
Apollonia PEN 2 KP
Lapintähti Fazerina JUN H
Pikku Diivan Revontuli NUO ERI1 SA PN2 SERT
Taikahallan Cayenne On Enne NUO EH2
Ciasman Kultakutri AVO H
Pikkulaakson Cinna AVO EH1
Popponian Doreen VAL ERI1 SA PN1 ROP
Pompparinniityn Huvitus VET ERI1 ROP-VET
Joensuu 3.3 NORD tuomarina Goran Gladic
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO ERI1 SA PU2 SERT NORD VARA-SERT
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT VSP

Nartut
Kotilan Eve AVO ERI2
Sirbendur Destination AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA NORD SERT ROP
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 SA PN2 NORD VARA-SERT ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Pienenpolun Milo JUN ERI1 SA
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA
Memeline’s Antihero Revolution AVO ERI1 SA PU3 SERT
Osku AVO ERI3
Pienenpolun Lapin Ruska AVO ERI2 SA PU4 VARA-SERT
Mintgarden’s Berlin VAL ERI1 SA PU1 NORD SERT ROP
Black Caesar’s Jamboree VET ERI1 SA PU2 NORD VARA-SERT VSP-VET

Nartut
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI1 SA PN2 SERT NORD VARA-SERT
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 NORD SERT VSP
Käpylä Dana VET ERI2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Bacchus JUN ERI1 SA PU1 SERT NORD SERT ROP
Pello 2.3 ryh tuomarina Jouko Leiviskä
Musta/Ruskea
Urokset
Jarlein Eka Vekara JUN ERI1 SA PU2 SERT
Pikku Diivan Tiskijukka AVO EH1
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Lapintähti Suffeli JUN EH1
Gierrat Ziekkis AVO ERI1
Dagolas After Eight VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP

Muun väriset
Urokset
Zibacan Cheeky Champion NUO T
Nuoskalumen Bontzo AVO H

Nartut
Aallotar PEN 2
Apollonia PEN 1
Lapintähti Fazerina JUN EH1
Pikku Diivan Revontuli NUO ERI2
Taikahallan Cayenne On Enne NUO ERI1 SA PN2 SERT
Ciasman Kultakutri AVO EH1
Pikkulaakson Cinna AVO EH2
Popponian Doreen VAL ERI1 SA PN1 ROP RYP-2
Pompparinniityn Huvitus VET EH1
Joensuu 2.3 KV tuomarina Perttu Ståhlberg
Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Moonlight Shadow NUO EH1
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Kotilan Eve AVO ERI1
Sirbendur Destination AVO ERI2
Bendis Vom Bollmannbrunnen VET ERI1 ROP-VET

Muun väriset
Urokset
Pienenpolun Milo JUN ERI1
Kotilan Kerkko-Uolevi NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Bliss Kiss Cookie Dough AVO ERI2 SA
Memeline’s Antihero Revolution AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Mittlines Edge Of Reality AVO ERI3
Osku AVO ERI4
Pienenpolun Lapin Ruska AVO ERI
Mintgarden’s Berlin VAL ERI2 SA PU4
Saagamurun Naurava Heinähattu VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI1
Damirazin Ikioma Ilotulite NUO ERI1
Sirbendur Eyecatcher AVO H
Black Caesar’s Anastasia VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Käpylä Dana VET EH2
Mintgarden’s Ursel VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
Urokset
Ruskaharjun Be My Bacchus JUN ERI1
Nanaleen Helmenhohto AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB ROP

Nartut
Ruskaharjun Amanda AVO ERI1

Huittinen 10.2 ryh tuomarina Esa Ruotsalainen
Musta/Ruskea
Urokset
Mahti Vahdin Anakin PEN 1
Litleo Vom Lenninger Tal NUO ERI1
Ticapon Hippy Shake AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

Muun väriset
Urokset
Jineritz Fedor JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Mintgarden’s Coventry AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Damirazin Aito Ammattilainen VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP-3
Jineritz Coone VAL ERI2

Nartut
Jineritz Freya JUN EH4
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI3
Peurakallion Säihkyvä Safiiri JUN ERI2
Tariquun Serpentiini JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Jineritz Electra NUO ERI1 SA PN3
Mahti Vahdin Minette AVO EH2
Senita Grazia AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA VSP

Kasvattajaluokka
Kennel Jineritz 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Lecibsin Suosio AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA VSP

Nartut
Dazzling Bliss V.H. Bearehöfke JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Parkano ryh 2.2.tuomarina Jouko Leiviskä
Musta/Ruskea
Urokset
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Vionellan Clarice JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Muun väriset
Urokset
Pianata`s Fatty Boom Boom NUO H
Magnumin Elrond AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Solvargens Knight Of Hearts AVO EH2

Nartut
Mahti Vahdin Brigitte PEN 1
Lapponia Am Jungfernbach JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Baileydream`s Euphoria NUO ERI2 SA PN3
Teddybear Rockers New York NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Solvargens Sunday Party Girl AVO H
Pianata`s American Dum Dum Pops VET EH1

Valkoinen
Urokset
Joutsenvaaran Zeppelin VAL ERI1 SA PU1 VSP

Nartut
Dazzling Bliss V.H. Bearehöfke JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Kurjenpolven Hearty Hemera NUO H
Ruskaharjun Amalia NUO H

Ilomantsi ryh 19.1 tuomarina Markku Kipinä
Musta/Ruskea
Urokset
Krispesan Paxton Prankter VAL ERI1 SA PU2
Ticapon Ultima Fighter VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP BIS 3-VET

Muun väriset
Urokset
Osku AVO EH1
Turku KV 19.1 tuomarina Matti Tuominen mu/ru & valk, Paula Rekiranta mv
Musta/Ruskea
Urokset
Akwarellan Rölli NUO EH1
Pianata’s Eton Mess AVO ERI1 SA PU3 SERT VARA-CACIB
Cadinan Wild Will VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Jotamillen Handsome Hiram VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

Nartut
Jotamillen Princess Prisca JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Vionellan Clarice JUN ERI2
Mikälie Joku Pirre NUO EH1
Sirbendur Destination AVO ERI2
Solvargens Nightwish AVO ERI1 SA PN2 SERT-> FI MVA VARA-CACIB
Blackbagheera’s Xereswein Fur Dich VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Muun väriset
Urokset
Gleizz Fifty Shades Darker NUO EH2
Pianata’s Fake It Till You Make It NUO ERI1
Abcanitzin Oenghus VAL ERI
Damirazin Bohjan Kruunu VAL ERI3 SA
Damirazin Viimeinen Niitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI2 SA PU4 VARA-CACIB
Mintgarden’s Berlin VAL ERI4
Black Caesar’s Crazy Casanova VET ERI2 SA PU3
Mintgarden’s Raikas VET ERI3 SA
Monet VET ERI1 SA PU2 SERT ROP-VET

Nartut
Lapponia Am Jungfernbach PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Kaikista Kiehtovin JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Tempore Nothing New JUN EH2
Aureahof’s Careless Whisper NUO ERI1
Lecibsin Jiffy NUO EH2
Bellino AVO EH
Senita Grazia AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Sirbendur April Surprise AVO ERI4
Tassukankareen Loru AVO H
Ticapon Like A Fox AVO ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Tupsulan Baileys Mantelinmakuinen AVO ERI3 SA
Lecibsin Isabel VET ERI2 SA
Pianata’s American Dumdum Pops VET ERI1 SA PN4 VSP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
Urokset
Dazzling White V H Bearehöfke JUN ERI1
Abcanitzin Slaine NUO EH1

Nartut
Tinrose’s Snowangel JUN EH1
Damirazin Bling Bling NUO EH1
Kajaani KV 13.1. tuomarina Hanna-Riina Aho
Musta/Ruskea
Urokset
Jarlein Eka Vekara JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Blackbagheera’s My Only One NUO ERI2 SA
Saagamurun Sokka Irti NUO ERI1 SA
Teddybear Rockers Bronxville NUO ERI3
Blackbagheera’s King Elvis AVO ERI2
Blackbagheera’s Moonlight Shadow AVO ERI3
Bobbydollar AVO EH4
Gierrat Xanto AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
Blackbagheera’s He Is My Everything VAL ERI2 SA PU4
Gierrat Xarro VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

Nartut
Blackbagheera’s Magical Mystery JUN EH1
Jineritz Eyre NUO EH1
Blackbagheera’s Kiss Me Quick AVO ERI1
Hulmukan Laura VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Kasvattajaluokka
Kennel Blackbagheera’s  1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
Urokset
Jemakon Taikaheppu PEN 1 KP ROP-Pentu
Kotilan Asterix JUN EH2
Kotilan Kerkko-Uolevi JUN ERI1
Baileydream’s Elegance NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Mahti Vahdin Vergil NUO HYL
Mörköviidan Alvar NUO H
Saagamurun Syypää Sun Hymyyn NUO ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Graubube Erst Schwarm AVO ERI2
Pienenpolun Aikamoinen Yllätys AVO ERI1 SA
Damirazin Yhä Yllättäjä VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Mahti Vahdin Esteban VAL ERI2 SA PU4

Nartut
Jemakon Taikalumi       PEN 1 KP VSP-Pentu
Teddybear Rockers Rockabella JUN ERI1
Käpylä Onerva AVO H
Mahti Vahdin Minette AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Gierrat Uvanga VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Valkoinen
Urokset
Ukontuulen Mestariteos JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Pompparinniityn Zigge VAL ERI1 SA PU2 CACIB

Nartut
Talvitassun Bikku Balleriina JUN H
Talvitassun Buuterilumi Beibe JUN EH1
Ruskaharjun Amalia NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Mikälie Ikijää VET ERI1 SA PN2 ROP-VET