Kasvattajia

Kasvattajalistalle pääsyvaatimukset: Kasvattajalla on oltava kennelnimi, ja hänen täytyy olla kasvattanut vähintään yhden rekisteröidyn pentueen sekä kasvattajan on oltava yhdistyksen jäsen. Listalle haluava lähetä yhteystiedot mittelijalostus @ gmail.com (huom. sivulla olevat sähköpostiosoitteet kirjoita yhteen!!!)

Lapin lääni

Talvitassun, Laura Hyttinen, Rovaniemi & Siilinjärvi, +358 50 541 0908, laura.hyttinen92 @ gmail.com

Pikku Diivan, Henna Padatsu, Saarenkylä, 045 67 196 79, pikkudiivan @ hotmail.com

Oulun lääni

Kainuun maakunta

Blackbagheera’s, Tanja Luiro-Juntunen, Paltamo, 044 25 232 55, black.bagheeras @ gmail.com

Pohjois-Pohjanmaan maakunta

Berryspitz, Leena Marjamäki, Revonlahti, 044 53 571 37, leena.marjamaki @ outlook.com

Gierrat , Saila Sarre, Ii, 040 50 551 52, gierrat @ pp.inet.fi

Kia-Rina, Jaana Pankarinkangas, Tyrnävä, 040 50 041 76, kennelkiarina @ gmail.com

Nostokorvan, Ossi ja Riitta Piirainen, Oulu, Riitta 0400933321 / Ossi 0452345610, r.piirainen @ gmail.com

Popponian, Marja Nieminen, Muhos, 044 34 382 29, nieminenmarja @ hotmail.com

Saagamurun, Emma ja Jarno Kurki, Ii, 040 355 8378 / 040 355 8379, saagamurun @ gmail.com

Länsi-Suomen lääni

Etelä-Pohjanmaan maakunta

Bliss Kiss, Tarja Tastula, Kurikka, 040 75 690 43, tarja.tastula @ gmail.com

Kestikievarin, Piia Kesti, Teuva, 0400 779 257, kestikievarin @ kennelkestikievarin.com

Laques, Susanna Nevalainen, Soini, 040 76 332 59, kennel@laques.fi

Ukontuulen, Marjatta Ukonmäki, Alajärvi, 044 5573 160, ukontuulen @ japo.fi

Keski-Suomen maakunta

Dishile’s  , Susanna Sistonen, Jyväskylä, 050 33 673 35, dischiles @ gmail.com

Mahti Vahdin, Marja-Leena Kääpä, Pappinen, 040 58 990 73, mahtivahdin @ jippii.fi

Pirkanmaan maakunta

Krispesan, Päivi Perälä, Tampere, 040 53 564 95, krispesan @ gmail.com

Memeline’s, Eveliina Nokelainen, Kangasala, 0407157533, Kennel.memelines @ gmail.com

Mikälie, Pia Leppäsalo, Stormi, 040 41 151 16 / 050 30 808 77, mikalie @ kopteri.net

Pianata’s, Siru Rajala, Tampere, 050 53 660 88, siru.rajala @ gmail.com

Teddybearrockers, Essi Ahlgren, Kangasala, 044 9911939, teddybearrockers.mittelit@gmail.com

Satakunnan maakunta

Ilowimman, Sanna ja Eero Mäkinen, Pori, Sanna 044 53 789 27 / Eero 040 55 966 07, Ilowimmankennel @ hotmail.com

Kastanjan, Riitta ja Timo Laine, Pori, 040 82 833 04 / 040 82 840 60, kastanjankennel @ dnainternet.net

Nugadogin, Mari Marttila, Merikarvia, 045 13 912 91, mari.marttila @ nugadogin.net

Varsinais-Suomen maakunta

Huraus, Heli Ollila, Paimio, 040 07 949 71, heli.ollila @ helindelit.fi

Mintgarden’s, Annamiina Pulliainen & Mia Vallasvuo, Tarvasjoki, Mia 044 48 486 42, pullia @ saunalahti.fi / mia.valla @ luukku.com

Senita, Virpi Ingerman 0400 963793 ja Samuli Ingerman 040 7776807, Pertteli/Salo, kennelsenita@hotmail.com

Tassukankareen, Satu Nurmi, , Prunkila, 044 07 307 59, satu.nurmi2 @ gmail.com

Itä-Suomen lääni

Pohjois-Savon maakunta

Vionellan Kati Toroi, Kuopio, vionellanspitzit @ gmail.com

Etelä-Savon maakunta

Mustanpaimenen, Anita Oinasmaa-Halttunen, Kangasniemi, 040 08 747 86, anita.oinasmaa @ gmail.com

Pohjois-Karjalan maakunta

Lakeweilers, Birgitta Ketolainen, Kesälahti, 040 51 034 06, bketolai @ suursaimaa.com

Ruskaharjun, Katri Rönkkö, Eno (Joensuu), 0451301020, ruskaharjun@gmail.com

Taviluhdan, Esko Hartikainen, Kinahmo, 040 08047 81, eskohart @ luukku.com

Usvarannan, Kirsi Puruskainen, Kontioniemi, 044 05 008 45, usvarannan @ gmail.com

Etelä-Suomen lääni

Etelä-Karjalan maakunta

Kaskimaan, Paula Similä, Kotimäki, 044 280 3241, paula @ kaskimaankennel.com

Pirmittwolf, Pirkko Järvensivu, Imatra, 050 56 900 47, pirmitt @ gmail.com

Powwi, Jonna Liminka, Imatra, 050 46 948 57, jonna.liminka @ hotmail.com

Kanta-Hämeen maakunta

Damirazin Eija Tuominen, 13500 Hämeenlinna,  044-5010664, tuominen.eija @ gmail.com

Darrenhoff , Stina Hakala, Hyvinkää, 040 75 449 75  , darrenhoff @ luukku.com

Power Dee’s, Mari Alho, Janakkala, 040 50 629 87, alhomari @ hotmail.com

Tempore&Tirhan, Laura ja Esa Ruotsalainen, Lammi, ttspitz @ gmail.com

Kymeenlaakson maakunta

Black Caesar’s, Mariella Siintovaara, Ummeljoki, Kouvola 050 32 777 93, blackcaesars @ gmail.com

Lumikummun, Arja Ahola, Virolahti, 040 82 465 76, lumikummun_kennel @ luukku.com

Päijät-Hämeen maakunta

Bonzer’s, Eija Nurminen, Lahti, 050 54 523 34, bonzers @ wippies.com

Jotamillen, Ida ja Johanna Tunturipuro, Hollola, Ida 040 51 998 76, jotamillen @ tunturipuro.fi

Sydänystävän, Johanna Toivanen, Lahti, 050 43 113 57, sydanystavan @ gmail.com

Uudenmaan maakunta

Aureahof’s, Pia Geyskens, Hanko, 040 165 8665, aureahofs @ gmail.com

Caruran, Katja Salminen, Kellokoski, 040 128 4043 , kennel.caruran @ gmail.com

Hulmukan, Johanna Honkanen, Espoo, 050 51 409 87, hulmukan @ gmail.com

Kujeen, Kirsti Pitkänen, Huhmari, 050 38 436 07, kikka @ koirankuje.fi

Sirbendur, Sirpa Hänninen, Järvenpää, 0408242246, sirpahann @ suomi24.fi

Tariquun, Hinni Welin, Porvoo, 045 67 176 94,  tariquun@outlook.com

Ticapon, Kirsi Honkanen, Vantaa, 050-3035869, ticaponspitz @ gmail.com

Yokotai, Sari Vesa, Kirkkonummi, 041 51 499 80, kennelyokotai @ gmail.com