Näyttelyt 2013

Voittaja-13  KV  15.12  Tuomarina Corry Saes

Valkoiset
urokset
Pirmittwolf Cavan NUO ERI2 SA VA-SERT
Sydänystävän Marley NUO ERI1 SA PU3 SERT
Mintgarden’s Sigurd AVO ERI1 SA
Lecibsin Robertino VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP V-13
Thomdy Dom’s Xeraco VET ERI1 SA PU4 ROP-VET VV-13

Nartut
Damirazin Pajunkissa NUO EH1
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Käpylä Kuura VET ERI1 SA PN1 VSP VSP-VET V-13 VV-13

Muunväriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI4
Black Caesar’s Quite Unique JUN EH
Damirazin Aito Ammattilainen JUN ERI2
Damirazin Viimeinen Sankari JUN ERI1 SA PU3 SERT JV-13
Mintgarden’s Zircon JUN EH
Nitro Vom Ravens-Hof JUN ERI3
Mahti Vahdin Zamurai NUO ERI1 SA VA-SERT
Mintgarden’s Quantum NUO ERI2
Black Caesar’s Jamboree VAL ERI
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP V-13
Dorsdorf Otto Super Star VAL ERI
Gyanta’s Beyond Belief VAL ERI
Kultajyvän Kahvi Kehrä VAL ERI3
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Mintgarden’s Raikas VAL EH
Thomdy Dom’s Lugano VAL ERI4
Black Caesar’s Action Man VET ERI2
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU4 ROP-VET VV-13
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI3

nartut
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI1 SA JV-13
Gyanta’s Inner Peace JUN ERI4
Mintgarden’s Ununtrium JUN ERI3
Mintgarden’s Zinc JUN H
Nugadogin Biccolo JUN EH
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI2
Yokotai Flame Of Love JUN H
Damirazin Åsui Nappiin JUN EH
Abcanitzin Nemotona NUO EH2
Mintgarden’s Quartz NUO ERI1
Black Caesar’s Gossip Girl AVO EH
Damirazin Ikioma Ikäneito AVO ERI2 SA VA-SERT
Gierrat Oglala AVO ERI3
Jor-El’s Brilliant Bright Lady AVO EH
Menjarinn Majas Aysu AVO ERI1 SA PN2 SERT VA-CA
Ralettes Schwarzscherbe AVO ERI4
Gyanta’s Ava Adore VAL ERI3
Mintgarden’s Ursel VAL ERI 2 SA PN4
Nonita Onnen Tähti VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP V-13
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN3 VSP-VET VV-13

Kasvattajaluokat
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP-Kasvattaja
Kennel Damirazin ?
Kennel Mintgarden’s ?

Musta/Ruskea
urokset
Mintgarden’s Aachen PEN 1 KP VSP-Pentu
Blackbagheera’s Total Surprise JUN EH4
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN EH
Gierrat Qen JUN ERI1 SA JV-13
Jotamillen Impressive Ira JUN ERI2
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI3
Cadinan Hairy Hero NUO ERI1 SA VA-SERT
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI1 SA SERT
Mintgarden’s Feldspar VAL ERI
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI
Blackbagheera’s Last Temptation VAL ERI
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL ERI4
Caoilta Galaxy VAL ERI
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VAL ERI
Hulmukan Badding VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP V-13
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI3 SA
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Mintgarden’s Joukahainen VAL EH
Ticapon Ultima Fighter VAL ERI
Pienenpolun Diplomatic VET ERI1 SA PU4 ROP-VET VV-13
Ticapon Alert Lehnsherr VET EH2

nartut
Ellinghorst’s Cold Case PEN 2
Hulmukan Laura PEN 1 KP ROP-Pentu
Mintgarden’s Aura PEN 3
Gierrat Qi JUN EH3
Jotamillen Impressive Idella JUN ERI1 SA PN2 SERT JV-13
Jotamillen Impressive Izzie JUN EH4
Mintgarden’s Yttrialite JUN EH2
Hulmukan Jatsityttö NUO ERI1 SA PN4 VA-SERT VA-CA
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP V-13
Mintgarden’s Galena VAL ERI2
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN3 VSP-VET VV-13

Kasvattajaluokat
Kennel BlackBagheera’s ?
Kennel Jotamillen 1 KP ROP-kasvattaja
Kennel Mintgarden’s ?

Pohjoismaiden Voittaja-13  KV  14.12  Tuomarina Anneli Sutela

Valkoiset
urokset
Pirmittwolf Cavan NUO ERI1
Sydänystävän Marley NUO EH2
Lecibsin Robertino VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Mintgarden’s Sune VAL EH3
Tempore Vae Victis VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP PMV-13
Thomdy Dom’s Xeraco VET ERI1 SA PU3 VSP-VET PMVV-13

nartut
Usvarannan Erika PEN 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Pajunkissa JUN H
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL H
Usvarannan Fantasia VAL EH1
Käpylä Kuura VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET PMVV-13

Muunväriset
urokset
Paco Von Der Rosssteige PEN 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar’s Quite Unique JUN EH
Damirazin Aito Ammattilainen JUN ERI2 SA PU4 VA-SERT
Damirazin Viimeinen Sankari JUN ERI1 SA PU3 SERT PMJV-13
Mintgarden’s Zircon JUN ERI3
Nitro Vom Ravens-Hof JUN ERI4
Kivipellon Behtoori NUO EH2
Mintgarden’s Quantum NUO ERI1 SA
Dago Vom Lenninger Tal AVO EH2
Härkäpää Toivo AVO EH1
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP PMV-13
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Damirazin Zaletisti Zankari VAL ERI
Dorsdorf Otto Super Star VAL ERI
Mintgarden’s Istrur VAL ERI
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI4 SA
Mintgarden’s Raikas VAL ERI3 SA
Thomdy Dom’s Lugano VAL ERI
Black Caesar’s Action Man VET ERI2
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI3
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI1 VSP-VET PMVV-13

nartut
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI1 SA PN2 VA-SERT PMJV-13
Mintgarden’s Ununtrium JUN ERI2
Nugadogin Biccolo JUN ERI3
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI4
Yokotai Flame Of Love JUN H
Yokotai Sweet Surprise JUN ERI
Damirazin Åsui Nappiin JUN T
Abcanitzin Nemotona NUO H
Mintgarden’s Quartz NUO ERI1 SA
Damirazin Teelikkamentten AVO EH
Gierrat Oglala AVO EH
Jor-El’s Brilliant Bright Lady AVO ERI
Menjarinn Majas Aysu AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP PMV-13
Tempore Day Dreamer AVO ERI2 SA PN3 VA-CA
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA
Nonita Onnen Tähti VAL ERI3
Thomdy Dom’s Emperatriz Tizz VAL ERI2
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN4 ROP-VET PMVV-13

Kasvattajaluokat
Kennel Damirazin 1 KP ROP-Kasvattaja
Kennel Mintgarden`s ?

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise JUN ERI2
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN EH4
Gierrat Qen JUN ERI3
Jotamillen Impressive Ira JUN EH
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 PMJV-13
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI1
Mintgarden’s Feldspar VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP PMV-13
Abcanitzin Balder VAL EH
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI
Blackbagheera’s Last Temptation VAL ERI
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL EH
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VAL ERI3 SA PU3
Hulmukan Badding VAL ERI
Hulmukan Benno VAL ERI
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI4 SA PU4
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA ROP-VET PMVV-13

nartut
Hulmukan Laura PEN 1 KP ROP-Pentu
Mintgarden`s Aura PEN 2 KP
Gierrat Qi JUN EH4
Jotamillen Impressive Idella JUN ERI1 PMJV-13
Mintgarden’s Yttrialite JUN ERI2
Mustanpaimenen Luna JUN ERI3
Vilmalan Babsi JUN H
Vilmalan Barbi JUN EH
Mintgarden’s Sulfur NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP PMV-13
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1
Mintgarden’s Galena VAL EH3
Mustanpaimenen Riina VAL EH2
Mustanpaimenen Iivi VET ERI2
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 VSP-VET PMVV-13

Kasvattajaluokat
Kennel Blacbagheera`s ?
Kennel Jotamillen 1 KP ROP-Kasvattaja
Kennel Mintgarden`s ?
Kennel Mustanpaimenen ?

Helsinki Winner  KV  13.12  Tuomarina Jocquel Celine Bottussi

Valkoiset
Urokset
Pirmittwolf Cavan NUO EH2
Sydänystävän Marley NUO ERI1 SA PU4 SERT
Lecibsin Robertino VAL ERI2 SA PU3 VA-CA
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP HeW-13
Thomdy Dom’s Xeraco VET ERI1 SA PU2 ROP-VET HeVW-13

Nartut
Damirazin Pajunkissa JUN H
Käpylä Kuura VET ERI1 SA PN1 VSP VSP-VET HeW-13 HeVW-13

Muunväriset
Urokset
Black Caesar`s Takoda PEN 1 KP ROP-Pentu
Paco Von Der Rossteige PEN 2
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI3 SA
Black Caesar’s Quite Unique JUN ERI1 SA PU3 SERT HeJW-13
Damirazin Viimeinen Sankari JUN ERI2 SA
Damirazin Öklöttävän Hieno JUN ERI4
Gyanta’s Jabba The Hutt JUN H
Nitro Vom Ravens-Hof JUN HYL
Darrenhoff Creamy Capuccino NUO ERI2 SA
Kivipellon Behtoori NUO H
Mintgarden’s Quantum NUO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Balu Von Der Arnold’s Eiche AVO H
Dago Vom Lenninger Tal AVO EVA
Black Caesar’s Cool Breaker VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Damirazin Dynamiitti VAL ERI3 SA
Dorsdorf Otto Super Star VAL ERI4 SA
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP HeW-13
Thomdy Dom’s Lugano VAL ERI
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA ROP-VET HeVW-13
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI2 SA
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI3 SA

Nartut
Damirazin Åsui Nappiin JUN HYL
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI1 SA PN3 SERT HeJW-13
Nugadogin Biccolo JUN ERI3
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI2 SA
Yokotai Flame Of Love JUN EH4
Abcanitzin Nemotona NUO EH2
Black Caesar’s Ourania NUO H
Mintgarden’s Quartz NUO ERI1 SA PN4 VA-SERT
Gierrat Oglala AVO ERI2 SA
Jor-El’s Brilliant Bright Lady AVO EH3
Menjarinn Majas Aysu AVO EH4
Tempore Day Dreamer AVO ERI1 SA
Mintgarden’s Ursel VAL ERI2 SA PN2 VA-CA
Nonita Onnen Tähti VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP HeW-13

Kasvattajaluokat
Kennel Black Caesar`s ?
Kennel Damirazin ?
Kennel Mintgarden`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
Urokset
Blackbagheera’s Total Surprise JUN ERI2 SA
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN EH
Gierrat Qen JUN ERI1 SA PU3 SERT HeJW-13
Jotamillen Impressive Ira JUN EH4
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI3 SA
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI1 SA VA-SERT
Mintgarden’s Feldspar VAL ERI3 SA PU4
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI SA
Blackbagheera’s Last Temptation VAL ERI2 SA PU2 VA-CA
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL ERI
Caoilta Galaxy VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP HeW-13
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VAL ERI
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI4 SA
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL ERI
Mustanpaimenen Nikke VAL ERI
Ticapon Ultima Fighter VAL ERI SA
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA ROP-VET HeVW-13

Nartut
Hulmukan Laura PEN 1 KP ROP-Pentu
Mintgarden`s Aura PEN 2
Gierrat Qi JUN EH2
Hulmukan Krista JUN HYL
Jotamillen Impressive Idella JUN EH1
Hulmukan Jatsityttö NUO ERI1 SA SERT
Hulmukan Ilo AVO EH1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI2 SA PN2 VA-CA
Minkäihmeen Esmeralda VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP HeW-13
Mintgarden’s Galena VAL ERI3 SA PN4
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN3 VSP-VET HeVW-13

Kasvattajaluokat
Kennel Blackbagheera`s 1 KP ROP-Kasvattaja
Kennel Damirazin ?
Kennel Mustanpaimenen ?

Jyväskylä  16.11  KV  Tuomarina  Rita McCarry-Beattie, Irlanti

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU2 VA-CACIB
Mintgarden’s Sune VAL ERI2
Thomdy Dom’s Xeraco VET ERI1 SA PU3 ROP-Vet
nartut
Sissi PEN 1 KP ROP-Pentu
Härkäpää Angelina AVO EH2
Kleiner Harlekin Eis-Fee In Love AVO ERI1
Lecibsin Turbine AVO EH3
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Muun väriset
urokset
Paco von der Rosssteige PEN 1
Berryspitz Chinook NUO ERI2
Darrenhoff Creamy Capuccino NUO ERI1 SA PU3 SERT VA-CACIB
Mintgarden’s Quantum NUO EH3
Balu Von Der Arnold’s Eiche AVO ERI2
Dago Vom Lenninger Tal AVO ERI1
Mintgarden’s Jeffersonite AVO EH4
Nugadogin Apupoika-Antero AVO ERI3
Mintgarden’s Jamesonite VAL ERI2 SA PU4
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Thomdy Dom’s Lugano VAL ERI3
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Mintgarden’s Ununtrium JUN ERI1 SA PN2 VA-SERT
Damirazin Åsui Nappiin JUN ERI2
Aamunkoi Gamila NUO ERI1 SA PN3 VA-CACIB
Black Caesar’s Onya NUO ERI2 SA
Tempore Evening Echo NUO ERI3
Black Caesar’s Lara AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA CACIB VSP
Power Dee’s Afrodite AVO EH2
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN4
Laques Heather VET ERI1 SA VSP-Vet

Kasvattajaluokka
Kennel Mintgarden`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
urokset
Hulmukan Konsta JUN ERI1
Jotamillen Impressive Ira JUN EH3
Ticapon Last Guardian JUN ERI2
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Pirmese Edward VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB

nartut
Jotamillen Impressive Izzie JUN ERI1
Hulmukan Jatsityttö NUO ERI1 SA PN2 SERT VA-CACIB
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI2 SA PN3
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Lahti  26.10  KV  Tuomarina Shaun Watson, Kypros

Muun väriset
urokset
Kujeen Edvin PEK 1 KP VSP PENTU
Nitro Vom Ravens-Hof JUN ERI1 SA VA-SERTI
Bliss Kiss Masterpiece NUO EH2
Härkäpää Toivo NUO ERI1
Balu Von Der Arnold´s Eiche AVO EH
Gyanta´s Fama Semper Vivat AVO ERI3
Nugadogin Apupoika-Antero AVO ERI2 SA
Pianata´s American Jell-O AVO ERI4
Sättertorpets Emil I Lönnberga AVO ERI1 SA PU 4 SERT VA-CACIB
Mikälie Hoppatossu VAL ERI1 SA
Mintgarden´s Lawrencium VAL ERI3
Thomdy Dom´s Lugano VAL ERI2 SA PU1 CACIB VSP
Black Caesar´s Action Man VET ERI2 SA PU3
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Mintgarden´s Zinc PEK 1 KP ROP PENTU
Mintgarden´s Ununtrium JUN ERI4
Nugadogin Biccolo JUN ERI2
Pianata´s Butterscotch Caramel JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP-JUN ROP
Yokotai Flame Of Passion JUN ERI3
Black Caesar´s Pandora NUO ERI2
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO ERI1 SA PN4
Tempore Evening Echo NUO ERI3
Black Caesar´s Lara AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT VA-CACIB
Damirazin Bahnan Pohjimmainen AVO ERI2 SA
Mikälie Wikilii VAL ERI3 SA
Mintgarden´s Ursel VAL ERI2 SA
Nonita Onnen Tähti VAL ERI1 SA PN2 CACIB

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin X-tra X-Pertti JUN ERI3
Jotamillen Impressive Ira JUN ERI2
Mintgarden´s Yttrium JUN ERI4
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA PU3 VA-SERT
Cadinan Hairy Hero NUO ERI1 SA
Hulmukan Gunnar AVO ERI1 SA PU2 SERT VA-CACIB
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI2 SA PN4
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB

nartut
Jotamillen Impressive Ira JUN ERI1
Mintgarden´s Yttrialite JUN ERI2
Pikku Diivan Intohimo NUO ERI1
Dischile´s Chili Pepper AVO ERI2 SA PN3 VA-SERT
Pirmittwolf Angel AVO ERI1 SA PN2 SERT VA-CACIB FI MVA
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Valkoinen
urokset
Pirmittwolf Cavan NUO ERI1

nartut
Usvarannan Erika PEK 1 KP ROP-PENTU
Honey vom Berlisbach VAL ERI1
Käpylä Kuura VET ERI1 SA PN1 ROP-Vet ROP

Seinäjoki  20.10  KV  Tuomarina Leila Kärkäs

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Breaking The Rules All About Me AVO EH1

nartut
Gyanta´s Hidden Treasure JUN H
Jotamillen Impressive Izzie JUN ERI1
Bendis vom Bollmannbrunnen VAL1 ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Muun väriset
urokset
Mahti Vahdin Zamurai JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Lecibsin Zimzala NUO EH1
Gyanta´s Fama Semper Vivat ERI2
Pianata´s American Goofygoober AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA CACIB ROP
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI2 SA PU4
Damirazin Zaletisti Zankari VAL ERI3 SA
Gierrat Mohee VAL ERI
Mintgarden´s Lawrencium VAL ERI1 SA PU3 VA-CACIB
Thomdy Dom´s Lugano VAL ERI4

nartut
Karhunpesän Nauru-Neiti PEK 1 KP ROP pentu
Nugadogin Piccolo JUN EH2
Nugadogin Brilla-Bernilla JUN ERI1
Yokotai Flame of Love JUN H
Solvargen´s Foxy As U Wish NUO ERI1 SA PN3 SERT
Lecibsin Jessica AVO H
Mintgarden´s Jade AVO EH2
Tempore Day Dreamer AVO ERI1 SA PN4 VA-SERT
Mintgarden´s Ursel VAL ERI2 SA PN2 VA-CACIB
Nonita Onnen Tähti VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Valkoinen

urokset
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

Tuulos  5.10  RYH  Tuomarina Helinä Simberg, Viro

Muun väriset
urokset
Damirazin Yhtä Ylellisyyttä JUN EH1
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 VSP
Kultajyvän Kahvi Kehrä VAL ERI2 SA PU2
Mikälie Hoppatossu VAL ERI4
Nonita Aurinkokuningas VAL ERI3
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU3 VSP-Vet

nartut
Black Caesar`s Pandora NUO EH1
Damirazin Bahnan Pohjimmainen AVO ERI2
Damirazin Äidin Oma Kulta AVO EH3
Milia AVO ERI1
Tildasevilla AVO EH4
Nonita Onnen Tähti VAL ERI1 SA PN1 ROP
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN2 ROP-Vet

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN EH3
Jotamillen Impressive Ira JUN ERI1 SA PU3 VA-SERT
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI2 SA PU4
Caruran Arctic Hiker AVO ERI1 SA PU2 SERT-FI MVA
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Jotamillen Impressive Idella JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Mintgarden`s Thallium JUN H
Minkäihmeen Esmeralda VAL ERI1 SA PN2

Valkoiset
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1

Eckerö  29.9  KV  Tuomarina Karl-Erik Johansson, Ruotsi

Musta/Ruskea
urokset
Breaking The Rules All About Me AVO ERI1 SA PU2 VA-SERT VA-CACIB
Champex`s Ed-Die AVO ERI1 SA PU1 SERT-FI MVA CACIB ROP

nartut
Champex`s Cornelia AVO ERI1
Moon Rocks Skrållan AVO ERI2

Muun väriset
urokset
Menjarinn Cameron JUN ERI1
Champex`s Benjamin AVO ERI2 SA PU4 VA-SERT
Chimney-Sneak AVO ERI4
Nugadogin Apupoika-Antero AVO ERI3 SA
Rossfort Elch AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
Rossfort Rising Sun VAL ERI1 SA PU2 VA-CACIB
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU3 ROP-Vet

nartut
Nugadogin Biccolo JUN ERI1 SA PN2 SERT
Bliss Kiss Miracle NUO ERI1
Gyanta`s Dappled Delusion AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT VA-CACIB
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Valkoiset
urokset
Rossfort Piccolo VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Hyvinkää  22.9  RYH  Tuomarina  Boo Lundström, Ruotsi mv  Soile Bister  mr & v

Muun väriset
urokset
Tempore Happy Hour JUN ERI1 SA PU2 SERT
Bliss Kiss Masterpiece NUO EH3
Damirazin Femman Feto NUO ERI1 SA PU3 VA-SERT
Darrenhoff Creamy Capuccino NUO ERI2
Kujeen Dolomiitti AVO ERI3
Lecibsin Kipinä AVO ERI2
Mahti Vahdin Zamurai AVO ERI1 SA PU4
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 ROP
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA VSP-Vet
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI2 SA

nartut
Black Caesar`s Pandora JUN EH3
Bliss Kiss Miracle JUN ERI1
Powwi Unelma JUN EH4
Solvargens Foxy As U Wish JUN EH2
Krispesan Marelle Matchless NUO ERI2
Tempore Evening Echo NUO ERI1
Apcanitzin Epona AVO EH4
Berryspitz Agila AVO EH
Damirazin Bahnan Pohjimmainen AVO EH3
Damirazin Dalven Taika AVO EH
Damirazin Äidin Oma Kulta AVO ERI1 SA PN2 SERT
Kujeen Diabaasi AVO EH
Kujeen Dioriitti AVO ERI2
Lecibsin Jolly-Jilly VAL ERI3
Mikälie Wikilii VAL ERI2
Pilvi VAL ERI1 SA PN3
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN1 ROP-Vet VSP

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin ???

Valkoiset
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN H

Musta/Ruskea
urokset

Lumikummun Lucian NUO ERI1
Hulmukan Gunnar AVO ERI SA PU1 VSP
Damirazin Halla Yön Poika VAL ERI1 SA PU2

nartut

Damirazin Melkein Meritähti NUO T
Minkäihmeen Esmeralda VAL ERI1 SA PN1 ROP

Erikoisnäyttely  21.9  Heinola
Tuomareina  Tapio Eerola mv pennut, Elzbieta Augustyniak, Puola mv,
                           Ursula Meyer, Saksa m/r & v

Muun väriset
pennut
urokset 5-7kk
Black Caesar`s Takoda 2 KP
Damirazin Aito Ammattilainen 1 KP PUP1 ROP & BIS2-Pentu & SSKY:n BIS4-Pentu
Damirazin Aseena Aika-Lisä -
Damirazin Öklöttävän Hieno 4
Mahti Vahdin Bastian 3 KP
Paco Von Der Robsteige -

urokset 7-9kk
Mintgarden`s Zircon 1 KP PUP2
Nitro Vom Ravens-Hof 2

nartut 5-7kk
Black Caesar`s Thera 4
Damirazin Öklöttävän Ihana 1 KP PNP2
Darrenhoff Magic Mocca 3
Mahti Vahdin Bettina 2 KP

nartut 7-9kk
Yokotai Sweet Surprise 1 KP PNP1 VSP-Pentu

urokset
Black Caesar`s Quite A Fellow JUN ERI3 SA
Black Caesar`s Quite A Hero JUN ERI4
Black Caesar`s Quite Unique JUN ERI2 SA
Damirazin Viimeinen Sankari JUN EH
Damirazin Zatukirjan Zankari JUN EH
Koivulan Kartanon Oskarioliver JUN ERI
Mintgarden`s Quantum JUN ERI1 SA PU2 SERT VSP-Juniori
Pianata`s Bit-O-Honey JUN EH
Yokotai Fireball JUN EH

Damirazin Femman Feto NUO ERI
Darrenhoff Creamy Capuccino NUO ERI4
Kairo Magická Hvezda NUO EH
Kivipellon Behtoori NUO EH
Krispesan Marino Maximal NUO ERI3 SA
Kultajyvän Onnen Keksi NUO ERI2 SA
Tempore Happy Hour NUO ERI1 SA VA-SERT

Balu Von Der Arnold`s Eiche AVO ERI2
Dago Vom Lenninger Tal AVO ERI3
Kia-Rina Poker Face AVO ERI4
Pianata`s American Jell-O AVO ERI1 SA
Sättertorpets Emil I Lönneberga AVO EH
Yokotai Golden Magnum AVO EH
Yokotai Instant Classic AVO ERI

Black Caesar`s Jamboree VAL ERI
Damirazin Dynamiitti VAL ERI
Damirazin Fissisti Finalisti VAL ERI
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI2 SA PU3
Damirazin Neljäntuulen Salama VAL ERI
Damirazin Zaletisti Zankari VAL ERI
Krispesan Eye Of Storm VAL ERI
Mahti Vahdin Sirius VAL ERI3 SA
Mahti Vahdin Valentino VAL ERI
Mahti Vahdin Xavier VAL ERI
Mintgarden`s Istrur VAL ERI
Mintgarden`s Lawrencium VAL ERI
Mintgarden`s Raikas VAL ERI
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI4 SA
Tempore Power Play VAL ERI1 SA PU1 ROP BIS1
Ticapon Utter Battleaxe VAL ERI

Black Caesar`s Action Man VET ERI1 SA PU4 ROP-Vet BIS1-Vet & SSKY:n BIS3-Vet
Damirazin Etuveto VET ERI2
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI3
Thomdy Dom`s Fizz It Up VET ERI
Mintgarden`s Geryon VET ERI4

nartut
Black Caesar`s Pandora JUN ERI
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI4 SA
Damirazin Yletön Ystävä JUN EH
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP-Jun VSP BIS1-Jun
Mahti Vahdin Anastasia JUN ERI3 SA
Mintgarden`s Quartz JUN ERI2 SA
Nugadogin Biccolo JUN EH
Pianata`s Butterscotch Caramel JUN EH
Solvargens Foxy As U Wish JUN EH
Yokotai Flame Of Passion JUN EH

Darrenhoff Cutie Caramel NUO EH4
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO ERI3
Orchidea Theodate Lukato Gold NUO EH
Solvargens Foxy At Ticapon NUO ERI2
Tempora Evening Echo NUO ERI1 SA

Damirazin Aito Aromi AVO EH
Damirazin Dalven Taika AVO EH
Jor-El`s Brilliant Bright Lady AVO EH
Krispesan Fallin`Into Fantasy AVO EH
Krispesan Idella Idealist AVO ERI4
Laques Bettina AVO ERI3 SA
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI
Mintgarden´s Lithium AVO ERI2 SA
Tempore Day Dreamer AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT
Yokotai Cotton Candy AVO EH

Damirazin Tuhat Taituri VAL ERI
Krispesan Carina VAL ERI
Mintgarden`s Ihanelma VAL ERI
Mintgarden`s Rauha VAL ERI
Mintgarden`s Ursel VAL ERI2 SA
Mintgarden`s Yaya VAL ERI3 SA
Nonita Onnen Tähti VAL ERI
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI
Pilvi VAL ERI4 SA
Thomdy Dom`s Emperatriz Tizz VAL ERI1 SA PN2

Damirazin Hula-Hula VET ERI2 SA
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN4 VSP-Vet
Damirazin Ähäkutti VET ERI3
Mintgarden`s Omfale VET ERI4

Kasvattajaluokka
Kennel Tempore 1 KP ROP & BIS2-Kasvattaja
Kennel Mintgarden`s 2 KP
Kennel Black Caesar`s 3 KP
Kennel Damirazin 4 KP
Kennel Krispesan
Kennel Mahti Vahdin
Kennel Pianata`s
Kennel Yokotai

Jälkeläisluokka
Thomdy Dom`s Fizz It Up 1 KP ROP & BIS2-Jälkeläiset
Mintgarden`s Geryon 2 KP
Nonita Onnen Tähti 3 KP
Anastasia 4 KP
Mintgarden`s Yakata
Tyson Von Zwergen König

Valkoinen
urokset
Usvarannan Eduardo PEN 1 KP ROP & BIS3-Pentu
Sydänystävän Marley JUN ERI1 SA PU3 SERT ROP & BIS3-Jun
Pirmittwolf Cavan NUO ERI1
Damirazin Loistava Lurjus VAL EH
Lecibsin Robertino VAL ERI2 SA PU2
Mintgarden`s Sune VAL ERI1 SA PU1 ROP & BIS3
Sydänystävän Crusty The Clown VAL EH4
Sydänystävän Lucitano VAL EH

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN H
Sydänystävän Meike JUN ERI1 VSP-Jun
Honey Vom Berlisbach AVO ERI1 SA PN2 SERT->FI MVA
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 VSP
Sydänystävän Lauriina VAL EH2

Kasvattajaluokka
Kennel Sydänystävän 1 BIS3-Kasvattaja

Musta/Ruskea
pennut
urokset 5-7kk
Acar 2
Aslakki 1 KP VSP-Pentu

nartut 5-7kk
Ada 1 KP PNP2
Ellinghorst`s CSI Hulmukan 2

nartut 7-9kk
Hulmukan Krista 2
Jotamillen Impressive Idella 1 KP PNP1 ROP & BIS1-Pentu
Liinu 3

urokset
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN EH
Gierrat Qen JUN ERI2
Krispesan Paddy Porter JUN ERI4
Mintgarden`s Scandium JUN ERI
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA ROP & BIS2-Jun
Mustanpaimenen Serek JUN ERI
Mustanpaimenen Taavi JUN ERI3

Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU2 SERT

Hulmukan Erno AVO ERI3
Jotamillen Dear David AVO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI2 SA
Mintgarden`s Germanium AVO EH4
Mustanpaimenen Zimba AVO EH

Aurin Von Burg Hilpernstein VAL ERI
Caoilta Galaxy VAL ERI
Damirazin Halla Yön Poika VAL ERI1 SA PU1 VSP
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VAL ERI4
Hulmukan Badding VAL ERI
Hulmukan Benno VAL ERI
Hulmukan Hurtta VAL EH
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI3
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL EH
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI
Ticapon Ultima Fighter VAL ERI2 SA PU3

Mahti Vahdin Aquarius VET ERI2
Pienenpolun Diplomatic VET ERI3
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA ROP & BIS2-Vet

nartut
Gierrat Qi JUN ERI1 SA VA-SERT VSP-Jun
Mintgarden`s Sulfur JUN EH3
Mustanpaimenen Luna JUN EH4
Vilmalan Babsi JUN EH2
Vilmalan Barbi JUN EH

Hulmukan Jatsityttö NUO EH3
Kotilan Essi NUO EH1
Pikku Diivan Intohimo NUO EH2

Hulmukan Ilo AVO EH2
Minkäihmeen Esmeralda AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA ROP BIS2

Abcanitzin Bestla VAL EH
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN2
Hulmukan Hertta VAL ERI2 SA PN3
Jotamillen Bohemian Girl VAL ERI3
Mintgarden`s Torhild VAL ERI
Mintgarden`s Galena VAL ERI4
Mustanpaimenen Ramona VAl EH
Mustanpaimenen Riina VAL H

Mintgarden`s Nike VET ERI
Mustanpaimenen Ciru VET ERI4
Mustanpaimenen Cofi VET EH
Mustanpaimenen Fani VET ERI2 SA
Mustanpaimenen Iivi VET ERI3
Mustanpaimenen Kata VET EH
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN4 VSP-Vet
Ticapon Für Liebe VET ERI

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 1 KP ROP & BIS1-Kasvattaja & SSKY:n BIS2-Kasv
Kennel Hulmukan 2 KP
Kennel Mustanpaimenen 3
Kennel Mintgarden`s 4
Kennel Jotamillen

Jälkeläisluokka
Pienenpolun Diplomatic 1 KP ROP & BIS1-Jälkeläiset & SSKY:n BIS2-Jälk
Hetti Von Spuyenfeld 2 KP
Mustanpaimenen Fani 3
Mustanpaimenen Taneli 4

Porvoo 15.9  KR  Tuomarina Zidy Munsterhielm-Ehnberg

Muun väriset
urokset
Nitro Vom Ravens-Hof PEN 1 KP VSP-Pentu
Kultajyvän Onnen Keksi NUO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Dago Vom Lenninger Tal AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Nugadogin Apupoika-Antero AVO ERI2
Pianata`s American Goofy Goober AVO EH3
Pianata`s American Jell-O AVO EH4
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI2
Ticapon Utter Battleaxe VAL ERI1 SA PU3
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Mintgarden`s Zinc PEN 1 KP ROP-Pentu
Pianata`s Butterscotch Caramel JUN ERI1 SA PN3 VA-SERT RC Rop-Junior
Damirazin Fispilänkauppa NUO ERI1 SA PN2 SERT
Solvargens Foxy At Ticapon NUO EH2
Mintgarden`s Ursel VAL ERI2
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 VSP
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN4 VSP-Vet

Kennel Pianata`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin X-tra X-Pertti JUN EH1
Cadinan Hairy Hero NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Cadinan Hot Hero NUO ERI2
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU2

nartut
Jotamillen Impressive Izzie PEN 2
Mintgarden`s Yttrialite PEN 1 KP ROP-Pentu
Vilmalan Barbi JUN ERI1 RC ROP-Juniori
Hulmukan Jatsityttö NUO ERI1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN1 VSP
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 ROP-Vet

Valkoinen
urokset
Tempore Vae Victis VAL ERI1 SA PU1 ROP

Vantaa  8.9 KR  Tuomarina  Ligita Zake, Latvia

Musta/Ruskea
urokset
Hulmukan Konsta 1 KP ROP-Pentu
Damirazin X-Tra X-Pertti JUN ERI1
Cadinan Hairy Hero NUO ERI2
Lumikummun Lucian NUO ERI1 SA PU2 SERT
Hulmukan Gunnar AVO ERI1 SA PU3 VA-SERT
Mustanpaimenen Vili AVO EH2
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Pikku Diivan Intohimo NUO EH1
Jotamillen Darling Diana AVO ERI1 SA PN3 SERT
Kibaqui Jasmine Lukato Gold AVO EH3
Minkäihmeen Esmeralda AVO ERI2 SA PN4 VA-SERT
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI2 SA PN2
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 VSP
Hulmukan Krista VET ERI1 ROP-Vet
Ticapon Für Liebe VET ERI2

Muun väriset
urokset
Nitro Vom Ravens-Hof PEN 1 KP ROP-Pentu
Pianata`s American Goofygoober AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Pianata`s American Jell-O AVO EH2
Sättertorpets Emil I Lönneberga AVO EH3
Mikälie Hoppatossu VAL ERI2 SA PU4
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI2 SA PU2
Cadinan Ulrik VET ERI2
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU3 ROP-Vet

nartut
Mintgarden`s Ununtrium PEN 1
Black Caesar`s Pandora JUN EH3
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN2 SERT
Pianata`s Butterscotch Caramel JUN ERI2
Yokotai Flame Of Passion JUN EH4
Damirazin Ikioma Ikäneito NUO EH2
Karhunpesän Vauhti-Veera NUO EH3
Solvargens Foxy At Ticapon NUO ERI1
Abcanitzin Epona AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT
Mintgarden`s Jasper AVO EH2
Mikälie Wikilii VAL ERI3 SA
Mintgarden`s Ursel VAL ERI1 SA PN1 ROP
Pianata`s American Dumdum Pops VAL ERI2 SA PN4

Kennel Pianata`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
nartut
Härkäpää Elsa NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP

Mäntyharju  31.8  KR  Tuomarina Gunnel Holm

Muun väriset
urokset
Nugadogin Bianco JUN EH1
Darrenhoff Creamy Cappucino NUO EH2
Härkäpää Toivo NUO ERI1
Black Caesar´s Fantastic Rock AVO H
Nugadogin Apupoika-Antero AVO EH1

nartut
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Pohjanneidon Elosalama VAL ERI1

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Taavi JUN H
Vilmalan Armas AVO T
Jotamillen Handsone Hiram VAL ERI1 SA PU1 ROP & RYP3
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI2 SA PU2

nartut
Mustanpaimenen Luna JUN EH1
Mustanpaimenen Ciru VET ERI1 ROP-Vet
Mustanpaimenen Fani VET EH2

Kasvattajaluokka
Kennel Mustanpaimenen 1

Rovaniemi  31.8  RYH  Tuomarina Kirsi Honkanen

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise JUN EH1
Mintgarden’s Meitnerium AVO ERI1 SA PU3 SERT-> FI MVA
Blackbagheera’s Keep on Rocking VAL ERI2 SA PU2
Blackbagheera’s Last Temptation VAL ERI1 SA PU1 ROP
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL ERI3

nartut
Kia-Rina Quutar JUN H
Pikku Diivan Ilonaihe JUN EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Blackbagheera’s 1 KP  ROP & BIS4-Kasvattaja

Muun väriset
urokset
Berryspitz Conqiustador NUO ERI1
Lapintähti Ubizza NUO ERI2
Ciasman Hasta la Vista AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Fredsborg’s Fiddler On the Roof AVO ERI2 SA PU2 VA-SERT

nartut
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI1
Yokotai Flame of Love JUN ERI2
Pikku Diivan Gultagutri AVO EH1
Mikälie Hulina VET ERI1 ROP-Vet

Luumäki  25.8  RYH Tuomarina Markku Mähönen

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter JUN ERI1 SA PU3 SERT
Black Caesar’s Magna AVO EH2
Lumikummun Kuurakuono AVO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Mintgarden’s Bromine AVO H
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP-3
Mahti Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
urokset
Sisu PEN 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI1 SA PU2 SERT
Kaskimaan Carpaasi NUO EH2
Krispesan Marino Maximal NUO EH1
Heldalan Arne AVO ERI1
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU1 ROP ROP & BIS-3- Vet

nartut
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Krispesan Fallin’ Into Fantasy AVO ERI1

Tervakoski  24.8  KV  Tuomarina  Leni Finne

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin X-tra X-Pertti PEK KP ROP-PENTU
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO EH1
Caruran Arctic Hiker AVO ERI1
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Mahti Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Hulmukan Jatsityttö NUO EH1

Muun väriset
urokset
Damirazin Zatukirjan Ritari PEK 1 KP ROP-Pentu
Damirazin Viimeinen Sankari JUN ERI1
Dago Vom Lenninger Tal AVO EH2
Gyanta´s Fama Semper Vivat AVO ERI1 SA PU3 SERT VA-CACIB
Thomdy Dom´s Lugano VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA PU2 VSP-Vet

nartut
Bliss Kiss Miracle NUO ERI1
Darrenhoff Cutie Caramel NUO H
Kultajyvän Oikea Muru NUO EH2
Abcanitzin Epona AVO H
Berryspitz Agila AVO EH3
Damirazin Dalven Taika AVO ERI1 SA PN2 SERT CACIB
Krispesan Idella Idealist AVO ERI2
Krispesan Carina VAL ERI1 SA PN3 VA-CACIB
Mintgarden´s Ursel VAL EH2
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-Vet

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 1 KP ROP- Kasvattaja

Ristiina 24.8  RYH  Tuomarina Kirsi Honkanen

Valkoiset
urokset
Sydänystävän Lucitano AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA
Sydänystävän Crusty Theclown VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Sydänystävän Meike JUN EH1
Sydänystävän Lauriina VAL EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Sydänystävän 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Taavi JUN EH1
Caoilta Galaxy VAL ERI3 SA PU3
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI2 SA PU2
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU1 VSP

nartut
Vilmalan Babsi PEK 1 KP ROP-Pentu
Mustanpaimenen Luna JUN ERI1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN2
Mustanpaimenen Ciru VET ERI2 SA PN3
Mustanpaimenen Fani VET ERI1 SA PN1 ROP-vet ROP

Kasvattajaluokka
Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
urokset
Darrenhoff Creamy Capuccino NUO ERI1
Satasen Hippa-Poija AVO EH1
Kitana’s Blizzard Of Ozz VAL ERI2 SA PU2
Mintgarden’s Vidar VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 ROP-Vet

nartut
Damirazin Yletön Ystävä PEK 1 KP ROP-Pentu
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI1
Laques Bettina AVO ERI1

Heinola 18.8  KR  Tuomarina Astrid Lundava, Viro

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin X-tra X-Pertti PEK 1 KP ROP-Pentu
Ticapon Last Guardian JUN EH1
Cadinan Hot Hero NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Jotamillen Dear David AVO EH1

urokset
Ch Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 ROP
Ch Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN2 ROP-Vet

Muun väriset
urokset
Lecibsin Grudolf AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Rekimiinan Great Cannavaro AVO ERI2
Ch Mintgarden’s Jamesonite VAL ERI1 SA PU2

nartut
Black Caesar’s Pandora JUN ERI2 SA PN3
Damirazin Viime Rutistus JUN EH3
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Darrenhoff Cutie Caramel NUO EH1
Berryspitz Agila AVO EH2
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI1 SA PN2 VA-SERT

Yyteri  18.8  RYH  Tuomarina Jussi Liimatainen

Muun väriset
nartut
Gyanta`s Inner Peace JUN ERI1
Cadinan Firefly AVO EH2
Tempore Day Dreamer AVO EH1
Huraus Gimma VAL ERI1 SA PN1 ROP

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

nartut
Hulmukan Ilo AVO ERI1

Kouvola  17.8  KR  Tuomarina Tuula Savolainen

Muun väriset
urokset
Sisu PEN 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar`s Quite A Fellow JUN ERI1
Black Caesar`s Quite A Hero JUN ERI2
Gyanta`s Fama Semper Vivat AVO EH3
Heldalan Arne AVO EH2
Rekimiinan Great Cannavaro AVO ERI1
Black Caesar`s Action Man VET ERI1 SA PU1 ROP-Vet ROP

nartut
Mintgarden’s Ununtrium PEN 1 KP VSP-Pentu
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Powwi Tanssiva Takkutukka JUN ERI2
Powwi Unelma JUN EH3
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI1 SA PN2 VA-SERT

Musta/Ruskea
urokset
Black Caesar`s Oswald JUN H
Cadinan Hot Hero NUO ERI1 SA PU3 SERT
Hulmukan Badding VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP4
Hulmukan Hurtta VAL ERI2 SA PU2

nartut
Hulmukan Bööna VAL ERI2 SA PN2
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 VSP
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN3 ROP-Vet

Kasvattajaluokka
Kennel Hulmukan 1 KP ROP-Kasvattaja

Kajaani 17.8  RYH  Tuomarina Annaliisa Heikkinen

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise JUN EH1
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI1 SA PU1 ROP
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL  ERI2 SA PU2
nartut
Jotamillen Impressive Idella PEN 1 KP ROP-Pentu
Blackbagheera’s True Love JUN EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Blackbagheera’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
urokset
Kia-Rina Jokeri Pokeri Poks AVO EH3
Mintgarden’s Jeffersonite AVO EH1
Wauhtiveikka AVO EH2

nartut
Mintgarden`s Xanthite PEN 1
Laques Taikatuuli JUN ERI1
Yokotai Flame Of Love JUN ERI2
Krispesan Marelle Matchless NUO ERI1 SA PN3 VA-SERT
Assandine’s Once And For Real AVO ERI1 SA PN2 SERT
Peijooni Bam-Bam Betty Bear AVO ERI2
Lecibsin Jolly-Jilly VAL ERI1 SA PN1 ROP

Isokyrö 3.8  RYH  Tuomarina Susanne Wendell

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mahti Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

Muun väriset
urokset
Black Ceasar’s Quite Unique JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Lecibsin Zimzala NUO ERI1 SA PU3 VA-SERT
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Krispesan Marelle Matchless NUO ERI1 SA PN2 SERT
Cadinan Firefly AVO H
Mintgarden’s Jade AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT
Lecibsin Jolly-Jilly VAL ERI1 SA PN1 VSP

Valkoiset
urokset
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Joensuu KV 11.8  Tuomarina Zsusanna Vaczi-Balogh, Unkari

Musta/Ruskea
urokset
Mintgarden’s Feldspar AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA VA-CACIB
Netvetin Nipsu AVO EH2
Taviluhdan Ässä Poika AVO EH3
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Jotamillen Impressive Idella PEN 1 KP ROP-Pentu
Pikku Diivan Intohimo NUO EH1
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Muun väriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI1 SA PU2 SERT
Lakeweilers Iceman JUN ERI2
Taviluhdan Talven PyryJUN EH3
Nostokorva Aatelisherra NUO ERI1
Pompparinniityn Kunkku AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT VA-CACIB
Sättertorpets Emil I Lönneberga AVO EH2
Usvarannan Adonis AVO EH3
Black Caesar’s Jamboree VAL ERI1 SA PU3 CACIB
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI2
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Mahti Vahdin Hiewatha    VET ERI2

nartut
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Taviluhdan Jään Roosa JUN EH2
Black Caesar’s Onya NUO EH1
Assandine’s Once And For Real AVO EH1
Käpylä Elämän Kevät AVO EH2
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN3 VSP-VET

Kasv-luokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
urokset
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL ERI1
Usvarannan Fantasia VAL ERI2

Joensuu  KV 10.8  Tuomarina Janiki Steinbock, Israel valk  Gyorgy Tesics, Unkari mv & m/r

Valkoinen
urokset
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
nartut
Usvarannan Fantasia VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN EH3
Lakeweilers Iceman JUN ERI2
Taviluhdan Talven Pyry JUN ERI1 SA PU2 SERT
Nostokorva Aatelisherra NUO ERI1
Black Caesar’s Jamboree VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Nonita Onnen Salaisuus   VAL ERI2 SA
Black Caesar’s Action Man VET ERI2 SA PU4
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU3 VSP-VET

nartut
Mintgarden’s Xanthite PEN 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar’s Onya JUN ERI1 SA PN3 SERT
Laques Starsmile JUN ERI2 SA
Taviluhdan Jään Roosa JUN ERI3 SA
Assandine’s Once And For Real AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT VA-CACIB
Käpylä Elämän Kevät AVO ERI2
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Damirazin Oikotie Onneen VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Kasv-luokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
urokset
Hulivili JUN ERI2
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mintgarden’s Feldspar AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT VA-CACIB
Netvetin Nipsu AVO ERI2 SA PU4
Taviluhdan Ässä Poika AVO EH3
Hulmukan Hurtta VAL ERI2 SA
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU2 CACIB

nartut
Vilmalan Babsi PEN 1 KP ROP-Pentu
Mustanpaimenen Luna JUN ERI1 SA PN2 SERT
Hulmukan Jatsityttö NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VA-CACIB
Hulmukan Bööna VAL ERI2 SA
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Mustanpaimenen Iivi VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
Mustanpaimenen Krista VET ERI2 SA

Kasv-luokka
Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasvattaja

Iisalmi KV  4.8 Tuomarina George Schogol, Georgia  valk  Michael Leonard, Irlanti mv & m/r

Valkoinen
urokset
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Härkäpää Tangontähti JUN H
Jenni Penni Am Jungfernbach VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Muun väriset
urokset
Powwi Röpön Riemun Ritari JUN EH1
Kiantime’s Everybody Loves You AVO EH3
Pikku Diivan Elastinen AVO EH2
Thomdy Dom’s Lugano AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB VSP

nartut
Blackbagheera’s Suspicious Minds JUN EH4
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP-Junior  ROP
Mintgarden’s Palladium JUN EH2
Yokotai Flame Of Love JUN EH3
Aleksandra AVO EH1
Käpylä Elämän Kevät AVO EH2
Maikkimarleena VAL ERI2 SA PN3 VA-CACIB
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Kotilan Trisse VET ERI1 ROP-VET
Mikälie Hulina VET ERI2

Musta/Ruskea
urokset
Pikku Diivan Hunsvotti NUO EH1
Mintgarden’s Feldspar AVO ERI1 SA PU3 SERT
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI3 SA PU4
Blackbagheera’s Man Of My Dreams VAL ERI4
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB
Jotamillen Fabulous Fire VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL EH
Pienenpolun Rontti Ruskea VET ERI2
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA ROP-VET

nartut
Jotamillen Impressive Idella PEN 1 KP ROP-Pentu
Blackbagheera’s True Love JUN EH2
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN2 SERT ROP-Junior
Kotilan Essi NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VA-CACIB
Dischile’s Cayenne Pepper AVO EH1
Mustanpaimenen Tosca     AVO H
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Kasv-luokka
Kennel Blackbagheera’s 1 KP ROP-Kasvattaja

Turku  KR  3.8 Tuomarina Tuula Plathan

Valkoinen
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN EH1

Muun väriset
Urokset
Damirazin Zatukirjan Zankari
Gyanta’s End Of Solitude AVO ERI1 SA PU3 SERT-> FI MVA
Hemmo AVO H
Mikälie Hoppatossu VAL ERI2 SA PU2
Mintgarden’s Istrur VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Gyanta’s Inner Peace JUN ERI1
Damirazin Jetsulleen NO ERI1
Cadinan Wonder Girl AVO EH1
Mikälie Wikilii VAL ERI1 SA PN1 VSP

Musta/Ruskea
urokset
Ticapon Litte King AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

nartut
Mintgarden’s Årunn AVO EH1

 Damirazin Zatukirjan Zankari PEN 1 KP ROP-Pentu

Helsinki  KV  28.7  Tuomarina Esa Ruotsalainen

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1
Caruran Arctic Hiker AVO EH1
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP

nartut
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Mintgarden’s Galena VAL ERI2 SA PN2 VA-CACIB
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Muun väriset
urokset
Mintgarden’s Quantum JUN ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Dago Vom Lenninger Tal AVO ERI2 SA
Thomdy Dom’s Lugano AVO ERI1 SA PU3 SERT VA-CACIB
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Mahti Vahdin Hiewatha VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Mintgarden’s Ununtrium PEN 1 KP ROP-Pentu
Gyanta’s Inner Peace JUN EH3
Laques Starsmile JUN ERI1
Nugadogin Brilla-Bernilla JUN EH2
Ralettes Schwarzscherbe NUO EH1
Säde AVO H
Mikälie Wikilii VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Valkoinen
urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI1 SA PU2 SERT
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN EH1
Sydänystävän Lauriina AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB VSP

Pori  KV  27.7  Tuomarina June Wall, Irlanti

Valkoinen
urokset
Kestikievarin Aulis NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Lecibsin Ivan NUO ERI2
Sydänystävän Lucitano AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT VA-CACIB

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1 SA SERT VSP

Muun väriset
urokset
Kivipellon Behtoori JUN ERI1 SA PU2 SERT
Mintgarden’s Istrur VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Gyanta’s Illegal Beauty JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Krispesan Marelle Matchless NUO ERI1 SA
Lecibsin Jolly-Jilly AVO ERI1 SA PN2 SERT-> FI MVA VA-CACIB
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI3
Tempore Day Dreamer AVO ERI2
Huraus Gimma VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI2 SA PN3

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Taavi JUN ERI2
Ticapon Last Guardian JUN ERI1 SA PU3 SERT
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB

nartut
Hulmukan Ilo AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

Ylivieska  KV 21.07  Tuomarina Saija Juutilainen m/r & mv  Esko Nummijärvi valk

Musta/Ruskea
urokset
Gierrat Qwai JUN ERI SA PU2 SERT
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI SA PU1 CACIB ROP
Pirmese Edward VAL ERI3
Ticapon Ultima Fighter VAL ERI2 SA PU4 VA-CACIB
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU3 ROP-VET

nartut
Blackbagheera´s True Love JUN EH1
Minimoon´s Erdbeere AVO ERI2
Mintagrden´s Galena AVO ERI1 PN1 SERT-> FI MVA CACIB VSP

Muun väriset
urokset
Lagues Safir JUN EH1
Mintgarden´s Quantum JUN EH2
Bliss Kiss Masterpiece NUO H
Assadine´s One Man Show VAL ERI1 SA PU2 VA-CACIB
Jämeräjätkä AVO EH
Thomdy Dom´s Lugano AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP

nartut
Berryspitz Cabiria JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Laques Taikatuuli JUN EH
Mintgarden´s Quartz JUN ERI2
Assadine´s Once And For Real AVO EH3
Maikkimarleena AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB ROP
Peurakankaan Caramelli AVO ERI2
Mintgarden´s Ursel VAL ERI1 SA PN4 VA-CACIB
Laques Heather VET ERI1 SA PN3 ROP-VET

Valkoinen
urokset
Mintgarden´s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Tornio KV 20.7  Tuomarina Hannu Talvi

Valkoinen
urokset
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Muun väriset
urokset
Lapintähti Ubizza JUN EH1
Mintgarden’s Quantum JUN EH2
Assandine’s One Man Show AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA CACIB VSP

nartut
Yokotai Flame Of Love PEN1 KP ROP-Pentu
Berryspitz Cabiria JUN ERI3
Bliss Kiss Misty JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI4
Mintgarden’s Quartz JUN ERI2 SA PN4
Kia-Rina Cullanmuru NUO EH2
Pikku Diivan Lapin Noita NUO ERI1 SA
Abcanitzin Cliodhna AVO ERI1 SA PN2 SERT VA-CACIB
Assandine’s Once And For Real AVO ERI2
Damirazin Neljäntuulen Nupukas AVO EH3
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Musta/Ruskea
urokset
Pikku Diivan Hunsvotti NUO ERI1 SA PU2 SERT VA-CACIB
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP, RYP2

nartut
Gierrat Qi JUN ERI1 SA PN2 SERT
Mintgarden’s Galena AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VA-CACIB
Irellas Belladonna Boon VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Hyvinkää  KR 14.7  Tuomarina Julia Aidietiene, Liettua

Muun väriset
urokset
Kultajyvän Ompas herkku NUO ERI2
Yokotai Sir Mövenpick NUO ERI1 SA
Balu von der arnolds eiche AVO ERI2
Kitana’s Bark At Themoon AVO ERI3
Nugadogin Aika-Epeli AVO ERI1 SA PU2 SERT
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI1 SA PU1 ROP
Cadinan Ulrik VET ERI2 SA PU4 VARA-SERT
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA PU3 ROP-VET

nartut
Damirazin Jetsulleen JUN ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Darrenhoff Cutie Caramel JUN ERI1 SA PN3
Kultajyvän Voittamanton Mesi JUN ERI4
Powwi Unelma JUN ERI3 SA PN4
Cadinan Firefly NUO EH1
Berryspitz Agila AVO EH3
Mintgarden´s Jasper AVO ERI1
Mintgarden´s Urda AVO ERI2
Damirazin Sala sana VAL ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP

Musta/Ruskea
urokset
Spetspatrullens Borka PEN1
Krispesan Paddy Porter JUN ERI1
Mustanpaimenen Vili AVO ERI1
Mustanpaimenen Nikke VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mahti Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN2 SERT
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN1 VSP-VET VSP
Ticapon Für Liebe VET ERI

Oulu KV 14.7  Tuomarina Irina Poletaeva  m/r & valk  Erdös Laszlo, Unkari mv

Valkoinen
urokset
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
nartut
Mintgarden’s Rubidium JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI2 SA
Mintgarden’s Quantum JUN ERI1 SA PU4
Bliss Kiss Masterpiece NUO ERI1 SA
Assandine’s One Man Show AVO ERI3 SA
Dischile’s Bayo Chimo AVO ERI2 SA PU3 VARA-SERT VA-CACIB
Kia-Rina Jokeri Pokeri Poks AVO ERI4 SA
Mintgarden’s Jamesonite AVO ERI1 SA PU2 SERT-> FI MVA CACIB
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

nartut
Yokotai Flame Of Love PEN 1 KP ROP-Pentu
Berryspitz Cabiria JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Bliss Kiss Misty JUN ERI
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Mintgarden’s Quartz JUN ERI4 SA
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI3 SA
Abcanitzin Cliodhna AVO ERI1 SA
Assandine’s Once And For Real AVO ERI3 SA
Damirazin Bippuripusu AVO ERI2 SA
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI2 SA PN4 VA-CACIB
Mikälie Hulina VET ERI1 SA VSP-VET

Kasv-luokka
Kennel Mintgarden`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
urokset
Gierrat Qen JUN ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU2 SERT VA-CACIB
Mintgarden’s Fermium AVO EH2
Mintgarden’s Meitnerium AVO ERI1
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI2 SA PU3
Blackbagheera’s Mr Surprise VAL ERI3
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP, RYP1

nartut
Kia-Rina Quutar PEN 1 KP ROP-Pentu
Blackbagheera’s True Love JUN EH2
Gierrat Qi JUN ERI1 SA PN2 SERT
Miniässä NUO EH1
Mintgarden’s Galena AVO ERI1
Hulmukan Hertta VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Abcanitzin Bestla VAL ERI2 SA PN3 VA-CACIB
Blackbagheera’s Keep On Loving VAL EH3

Kasv-luokka
Kennel Blackbagheera`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Oulu  KV  13.7  Tuomarina Pjotr Kroll, Puola mv & m/r
                               Liliane De Ridder Onghena, Belgia valk

Muun väriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow JUN ERI1 SA PU4
Mintgarden’s Quantum JUN ERI2
Bliss Kiss Masterpiece NUO ERI1 SA
Assandine’s One Man Show AVO ERI2 SA PU3 VARA-SERT VA-CACIB
Dischile’s Bayo Chimo AVO ERI3
Kia-Rina Jokeri Pokeri Poks AVO ERI4
Mintgarden’s Jamesonite AVO ERI1 SA PU2 SERT CACIB
Pikku Diivan Elastinen AVO ERI
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP

nartut
Yokotai Flame Of Love PEN 1 KP ROP-Pentu
Berryspitz Cabiria JUN ERI4
Bliss Kiss Misty JUN ERI3
Damirazin Vedetään Hatusta JUN ERI
Laques Starsmile JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Mintgarden’s Quartz JUN ERI2 SA
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN EH
Gierrat Oglala NUO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Kia-Rina Cullanmuru NUO ERI2 SA
Pikku Diivan Lapin Noita NUO ERI3
Abcanitzin Cliodhna AVO ERI3
Assandine’s Once And For Real AVO ERI2 SA
Peurakankaan Vanilja AVO ERI1 SA
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Mikälie Hulina VET ERI1 SA VSP-VET

Kasv-luokka
Kennel Mintgarden`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
urokset
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Mintgarden’s Rubidium JUN EH1

Musta/Ruskea
urokset
Gierrat Qen JUN ERI1 SA PU2 SERT
Gierrat Qwai JUN ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU4 VA-CACIB
Mintgarden’s Meitnerium AVO ERI1 SA
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Pienenpolun Rontti Ruskea VET EH1

nartut
Gierrat Qi JUN ERI1 SA PN4
Miniässä NUO ERI1 SA
Hulmukan Hertta AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA CACIB VSP
Kia-Rina Musta-Maija AVO EH3
Mintgarden’s Galena AVO ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Abcanitzin Bestla VAL ERI1 SA PN2 VA-CACIB

Karjaa KR  7.7  Tuomarina Kirsi Honkanen

Musta/Ruskea
urokset
Cadinan Hot Hero NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
nartut
Cadinan Wonder WomanAVO H

muun väriset urokset
Abcanitzin Oenghus JUN ERI2
Mintgarden’s Quantum JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Karhunpesän Vauhti-Velmu NUO ERI1 SA PU4
Dago Vom Lenninger Tal AVO ERI3
Damirazin Ehta Ruudinkeksijä AVO ERI2 SA PU3
Mikälie Hoppatossu AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA VSP
Satasen Hippa-Poija AVO ERI4

nartut
Abcanitzin Olwen JUN EH
Karhunpesän Vauhti-Veera JUN ERI3
Mintgarden’s Quartz JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Nugadogin Brilla-Bernilla JUN EH4
Pianata’s Butterscotch Caramel JUN ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Abcanitzin Epona AVO ERI1 SA PN4
Huraus Gimma VAL ERI1 SA PN3
Damirazin Hula-Hula VET ERI1 SA ROP-VET

Mikkeli  KR 6.7  Tuomarina Iren Naarits, Viro

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise JUN EH1
Jotamillen Handsome HosheaVAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Dischile’s Cayenne Pepper NUO EH1

Muun väriset
urokset
Darrenhoff Creamy Capuccino JUN EH1
Black Caesar’s Night Rider NUO EH1
Taivaannastan Wiivasuora NUO H
Heldalan Arne AVO HYL
Satasen Hippa-Poija AVO H

nartut
Darrenhoff Cutie Caramel JUN EH1
Berryspitz Agila AVO EH2
Mamacomama’s Cuperceikka AVO EH1

Tuusula  30.6  KR  Tuomarina Jussi Liimatainen

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Taavi JUN ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Tempore Without Boundaries JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP2
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU2

nartut
Damirazin Ilmetty Ihmeentekijä JUN EH1
Mustanpaimenen Riina VAL ERI1 SA PN1 VSP
Mustanpaimenen Iivi VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Kasv-luokka: Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
urokset
Abcanitzin Oenghus JUN ERI1 SA PU2 SERT
Dreiwald Arbus Auswandidi JUN EH3
Dreiwald A`zeba Adolph Ego JUN EH2
Balu Von Der Arnold`s Eiche AVO ERI2
Mikälie Hoppatossu AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Abcanitzin Olwen JUN EH2
Dreiwald Allegra Crem Top JUN EH3
Dreiwald Awuume Drama Dip JUN ERI1
Abcanitzin Epona AVO ERI3
Alicia AVO EH4
Mintgarden`s Jasper AVO ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Tempore Done Deal AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP
Mintgarden`s Ursel VAL ERI1

Valkoinen
urokset
Mintgarden`s Sune VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN EH1

Hämeenlinna 29.6 KR  Tuomarina Jari Fors

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter JUN ERI3
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA PU2 SERT
Tempore Without Boundaries JUN ERI2 SA PU3 VA-SERT
Mahti Vahdin Xenon AVO ERI1
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU1 ROP & RYP3

nartut
Mustanpaimenen Luna JUN ERI1
Mintgarden`s Årunn AVO ERI1
Mustanpaimenen Pepita VAL ERI1 SA PN1 VSP

Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasvattaja

Muun väriset
urokset
Abcanitzin Oenghus JUN EH3
Krispesan Oscar On The Wing JUN EH2
Mintgarden`s Quantum JUN ERI1
Balu Von Der Arnold`s Eiche AVO ERI2 SA PU4 VA-SERT
Mikälie Hoppatossu AVO ERI1 SA PU2 SERT
Krispesan Eye Of Storm VAL ERI4 SA
Mintgarden`s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 ROP
Nonita Onnen Salaisuus VAL ERI2 SA PU3
Ticapon Utter Battleaxe VAL ERI3 SA

nartut
Abcanitzin Olwen JUN EH4
Damirazin Viime Rutistus JUN EH2
Darrenhoff Cutie Caramel JUN EH1
Kultajyvän Voittamaton Mesi JUN EH3
Abcanitzin Epona AVO ERI4
Berryspitz Agila AVO ERI
Gyanta`s Ava Adore AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP
Krispesan Idella Idealist AVO EH
Kultajyvän Oikea Muru AVO EH
Lecibsin Jolly-Jilly AVO ERI3 SA PN4
Tempore Done Deal AVO ERI2 SA PN3 VA-SERT
Mintgarden`s Ursel VAL ERI1 SA PN2

Valkoinen
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1

Rovaniemi 23.6 KV  Tuomarina Rita Kadike-Skadina, Latvia

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter PEK1
Gierrat Qen JUN ERI1 SA PU3 SERT
Pikku Diivan Hunsvotti NUO EH1
Mintgarden’s Meitnerium AVO ERI2
Winner Hill’s Adam AVO ERI1
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Pikku Diivan Farmari VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB

nartut
Fredsborgs On The Catwalk JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Gierrat Qi JUN ERI2
Pikku Diivan Ilonaihe JUN EH3
Kotilan Hilla NUO ERI1

Muun väriset
urokset
Laques Safir PEK1 KP ROP-Pentu
Ciasman Colttonen AVO ERI2 SA PU2 VA-SERT
Krispesan Eye Of Storm AVO ERI1 SA PU1 SERT-> FI MVA ROP

nartut
Yokotai Flame Of Love PEK1
Bliss Kiss Misty JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Damirazin Jukranpujut JUN ERI2
Damirazin Vedetään hatusta JUN ERI3
Ciasman Kultakutri NUO EH4
Gierrat Oglala NUO EH3
Kia-Rina Cullanmuru NUO ERI1 SA PN4 VA-CACIB
Pikku Diivan Lapin Noita NUO ERI2
Peijoonin Bam-Bam Betty Bear AVO ERI1
Peurakankaan Caramelli AVO ERI2
Fredsborgs Endless Summer VAL ERI1 SA PN2 VA-SERT CACIB
Fredsborgs Heaven’s On Fire VAL ERI2 SA
Laques Heather VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Mikälie Hulina VET ERI2

Valkoinen
urokset
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Mintgarden’s Rubidium JUN ERI1 SA PN2 SERT
Mikälie Ikijää VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Kotka 16.6 KV Tuomarina Igor Selimovic, Kroatia

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Black Caesar´s Magna NUO ERI1
Ticapon Lucas Dominateur AVO EH1

nartut
Damirazin Melkein Maailmannapa JUN ERI2
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Pikku Diivan Intohimo JUN EH3
Dischile´s Chili Pepper NUO ERI1
Cadinan Wonder Woman AVO ERI2
Minkäihmeen Esmeralda AVO ERI1 SA PN3 VA-SERT CACIB
Pienenpolun Lady Bertta VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Ticapon Fur Liebe VET ERI2

Muun väriset
urokset
Damirazin Oikeasti Onnentuoja JUN EH2
Mintgarden´s Quantum JUN ERI1 SA PU4
Dago vom Lenninger Tal AVO ERI3
Damirazin Åmenavaras AVO ERI2 SA PU3 VA-SERT
Heldalan Arne AVO ERI4
Pianata´s American Jell-O AVO ERI1 SA PU2 SERT VA-CACIB
Satasen Hippa-poija AVO H
Sättertorpets Emil i Lönneberga AVO EH
Black Caesar´s Jamboree VAL ERI2
Mintgarden`s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Ticapon Utter Battleaxe VAL ERI3

nartut
Mintgarden´s Quartz JUN ERI2
Pianata´s Butterscotch JUN ERI1 SA PN4 VA-SERT
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO ERI1 SA PN2 SERT VA-CACIB
Mintgarden´s Ursel VAL ERI2 SA PN3
Pianata´s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB -> C.I.B VSP

Kennel Mintgarden´s 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
urokset
Sydänystävän Marley JUN ERI1
Damirazin Loistava Lurjus VAL EH2
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 ROP CACIB

nartut
Sydänystävän Lauriina AVO ERI1

Vaasa  15.6  RYH  Tuomarina Markku Mähönen

Muun väriset
urokset
Black Caesar`s Quite Unique JUN ERI1 SA PU3 SERT
Lecibsin Zimzala JUN ERI2
Damirazin Hallayön Huimapää VAL ERI1 SA PU1 ROP
Damirazin Zaletisti Zankari VAL ERI2 SA PU4
Thomdy Dom`s Fizz It Up VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Solvargens Foxy As U Wish JUN ERI1
Mintgarden`s Jade AVO H

Musta/Ruskea
urokset
Mintgarden`s Lanthanum AVO EH1

 Kemi 9.6  RYH Tuomarina Katarzyna Fiszdon, Puola mv & m/r  Gunnel Holm valk

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise PEK 2
Gierrat Qen PEK 1 KP ROP-Pentu
Mintgarden’s Meitnerium AVO ERI1

nartut
Pikku Diivan Ilonaihe JUN EH1
Kotilan Hilla NUO EH1
Abcanitzin Bestla AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP

Muun Väriset
urokset
Lapintähti Ubizza JUN EH1
Ormkärrs Chagall JUN H
Dischile’s Bayo Chimo NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Ciasman Colttonen AVO H
Mintgarden’s Yungas VAL ERI1 SA PU2

nartut
Yokotai Flame of Love PEK 1 KP ROP-Pentu
Bliss Kiss Misty JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Kia-Rina Cullanmuru JUN H
Mintgarden’s Palladium JUN H
Gierrat Oglala NUO ERI1 SA PN3
Nostokorvan Aatelisneiti NUO H
Pikku Diivan Lapin Noita NUO ERI2
Abcanitzin Cliodhna AVO, ERI1 SA PN2 VA-SERT
Damirazin Neljäntuulen Nupukas AVO ERI2
Damirazin X-Taasi AVO EH3
Mikälie Hulina VET ERI1 ROP-VET

Valkoinen
nartut
Mikälie Ikijää AVO ERI1 SA PN1 SERT-> FI MVA ROP

Kemin rn 9.6.13 Kemin rn 9.6.13
Valkoinen Mittelspitz narttu: Mikälie Ikijää = eri1 sa pn1 SERT => FI & LV MVA ROP
Tuomari: Gunnel Holm, Suomi 
Kuva: Henna Padatsu

Kemin rnmuunvpentu 9.6.13

Kemin rn 9.6.13
Muunvärinen Mittelspitz narttu PENTU Yokotai Flame Of Love
KP ja ROP-pentu
Tuomari: Katarzyna Fiszdon, Puola 
Kuva: Kaisa Käkelä

Tuuri 9.6  KR  Tuomarina Tuula Plathan

Muun väriset
urokset
Black Caesar`s Quite Unique JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Mahti Vahdin Ace JUN EH2
Jokeripokeri NUO H
Mahti Vahdin Vincent AVO EH2
Thomdy Dom`s Lugano AVO EH1
Thomdy Dom`s Fizz It Up VET ERI1 SA PU2 VSP-VET

nartut
Damirazin Jukranpujut JUN EH2
Solvargens Foxy As U Wish JUN ERI1 SA PN2 SERT
Pilvi VAL EH1
Laques Heather VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP

Musta/Ruskea
urokset
Mikälie Teho JUN ERI2 SA PU4 VA-SERT
Mustanpaimenen Seprik JUN ERI1 SA PU2 SERT
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI2 SA PU3

nartut
Mustanpaimenen Luna JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Miniässä NUO ERI1
Mustanpaimenen Pepita VAL EVA
Mustanpaimenen Ciru VET ERI1 SA PN2 ROP-VET

Valkoinen
urokset
Kestikievarin Aulis NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

Orivesi  8.6  KR  Tuomarina Markku Mähönen

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter PEN 1 KP ROP-Pentu
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mahdi Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

Muun väriset
urokset
Mahti Vahdin Valentino AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA  ROP
Mikälie Hoppatossu AVO ERI2
Mintgarden’s Oneiros VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Tempore Essex Esprit NUO EH2
Krispesan Idella Idealist AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP

Musta Rop-pentuRop & VSPMustat Rop-vet

Rauma  26.5  KR  Tuomarina Andras Polgar, Tsekki

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1 SA PN2 VA-SERT
Jenni Penni Am Jungfernbach AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP

Muun väriset
urokset
Mahti Vahdin Ace JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Nugadogin Caino-Cieno JUN EH2
Mahti Vahdin Vincent AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP

nartut
Gyanta’s Inner Peace PEK1 KP ROP-Pentu
Damirazin Jetsulleen JUN ERI1 SA PN4
Nostokorva Aatelisprinsessa JUN EH3
Rekimiinan Bianca JUN ERI2
Damirazin X-taasi AVO ERI4
Milia AVO ERI
Alto AVO ERI2 SA PN3 VA-SERT
Gyanta`s Ava Adore AVO ERI1 SA PN2 SERT
Krispesan Idella Idealist AVO ERI3
Pianta`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Vili AVO ERI1 SA PU3 SERT
Mustanpaimenen Nikke VAL ERI1 SA PU2
Mahti Vahdin Aqvarius VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP

nartut
Mikälie Zenzaatio AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

Rauma  19.5  RYH  Tuomarina Leila Kärkäs

Muun väriset
urokset
Mintgarden`s Quantum JUN EH1
Damirazin Tervaskanto VAL ERI1 SA PU1 VSP
Mintgarden`s Valerius VAL H
Damirazin Nallipyssy VET ERI1 SA PU2 SERT ROP-VET

nartut
Gyanta`s Ava Adore AVO EH1
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Musta/Ruskea
nartut
Hulmukan Ilo NUO EH1
Hulmukan Flikka AVO EH1

Valkoinen
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Kiuruvesi  27.4  RYH  Tuomarina Esa Ruotsalainen

Musta /Ruskea
urokset
Blackbagheera`s Mr Surprise AVO ERI1 SA PU3 SERT->FI MVA
Blackbagheera`s Keep On Rocking VAL ERI1 SA PU1 ROP
Blackbagheera`s Man Of My Dreams VAL ERI2 SA

nartut
Mustanpaimenen Tosca NUO ERI1 SA PN4 VA-SERT
Kia-Rina Musta-Maija AVO ERI1 SA PN2 SERT
Blackbagheera`s Lieben Klein Freund VAL ERI2 SA PN3
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
urokset
Powwi Röpön Riemun Ritari JUN EH1

nartut
Damirazin Bippuripusu NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Käpylä Riepu AVO ERI1 SA PN2 VA-SERT
Maikkimarleena AVO ERI2 SA PN3
Käpylä Belle VET EH1

Kuopio 26.5 KV  Tuomari Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa

Muun väriset
urokset
Berryspitz Chinook JUN EH2
Nostokorva Aatelisherra JUN ERI1
Powwi Röpön Riemun Ritari JUN EH3
Balu Von Der Arnold`s Eiche AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Kiantime`s Everybody Loves You AVO ERI2
Kia-Rina Ilmiliekki VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP

nartut
Blackbagheera`s Suspicious Minds JUN EH1
Käpylä Riepu AVO ERI1 SA PN2 SERT->FI MVA VARA-CACIB
Mahti Vahdin Pandora AVO ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Valkoinen
urokset
Pompparinniityn Börje JUN EH1
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Aysche Aus Dem Norden VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Usvarannan Fantasia VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Musta/Ruskea
urokset
Hulivili JUN ERI1 SA PU3 SERT
Blackbagheera`s Man Of My Dreams VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP1 BIS4
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL ERI3
Pirmese Edward VAL EH4
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 ROP-VET

nartut
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

Lahti 19.5  RYH  Tuomari Angelika Schneider-Rubens, Saksa

Valkoinen
urokset
Sydänystävän Marley JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
nartut
Honey vom Berlisbach AVO EH1
Käpylä Kuura VAL EH1

Musta/Ruskea
urokset
Tempore Without Boundaries JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Ticapon Little Gladiator JUN ERI2
Cadinan Hairy Hero NUO ERI1 SA PU2 SERT
Ticapon Lucas Dominateur AVO ERI1
Caoilta Galaxy VAL ERI2 SA PU4
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI1 SA PU1 ROP
Pienenpolun Diplomatic VET ERI1 SA VSP-Vet

nartut
Dischile’s Chili Pepper JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Pikku Diivan Intohimo JUN EH2
Cadinan Wonder Woman AVO H
Minkäihmeen Esmeralda AVO ERI1 SA VARA-SERT
Mustanpaimenen Iivi VET ERI2 SA PN4
Ticapon Für Liebe VET ERI1 SA PN3 ROP-Vet

Muun väriset
urokset
Darrenhoffin Creamy Capuccino JUN ERI3
Dreiwald A’Zeba Adolph Ego JUN EH4
Dreiwald Arbus Auswandidi JUN ERI1 SA PU3 SERT
Kaskimaan Carpaasi JUN ERI2 SA PU4 VARA-SERT
Black Caesar’s Night Rider NUO ERI1
Cadinan Elmeri NUO EH2
Black Caesar’s Hit The Jackpot AVO EH
Black Caesar’s Illusion AVO ERI3 SA
Damirazin Ålipa Kerran Onni AVO EH
Kitana’s Bark At The Moon AVO ERI4 SA
Nugadogin Apupoika-Antero AVO ERI2 SA
Ticapon Utter Battleaxe AVO ERI1 SA
Gyanta’s Beyond Belief VAL ERI1 SA PU1 ROP
Mintgarden’s Oneiros VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Black Caesar’s Pandora JUN EH
Darrenhoff Cutie Caramel JUN ERI2 SA
Dreiwald Allegra Crem Top JUN ERI3 SA
Powwi Tanssiva Takkutukka JUN ERI1 SA PN 4
Rekimiinan Bianca JUN ERI4 SA
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Berryspitz Agila AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Damirazin Sala Sana VAL ERI2 SA
Mikälie Wikilii VAL ERI1 SA PN3

Jämsä  19.5  KR  Tuomari Maret Kärdi, Viro

Valkoinen
urokset
Sydänystävän Lucitano AVO EH1

Muun väriset
urokset
Lecibsin Grudolf AVO ERI1 SA PU2 SERT
Mintgarden`s Jamesonite AVO EH2
Thomdy Dom`s Lugano AVO HYL
Nonita Onnen Salaisuus VAL H
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA PU1 ROP-Vet ROP

nartut
Damirazin Bippuripusu AVO H
Mahti Vahdin Tarika AVO EH1

Musta/Ruskea
urokset
Krispesan Paddy Porter PEN 1 KP ROP-Pentu
Blackbagheera`s I Did It Again AVO T
Caruran Arctic Lover AVO HYL

Mynämäki 18.5  KR  Tuomari Maija Mäkinen

Musta/Ruskea
urokset
Veeti AVO EH1

nartut
Mintgarden’s Sulfur JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

Muun väriset
urokset
Mintgarden’s Quantum JUN ERI1
Kultajyvän Onnen Keksi   NUO ERI1
Gyanta’s End Of Solitude AVO ERI1
Mintgarden’s Bero AVO H

nartut
Gyanta`s Inner Peace PEN 1 KP ROP-Pentu
Alto AVO EH3
Damirazin Äidin Äänimerkki AVO EH4
Gyanta’s Ava Adore AVO ERI1 SA PN2 SERT
Milia AVO ERI2
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Valkoinen
nartut
Damirazin Pajunkissa JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Jenni Penni Am Jungfernbach AVO EH1

Kajaani 5.5  RYH  Tuomari Leila Kärkäs

Musta/Ruskea
urokset
Blackbagheera’s Total Surprise PEK1 KP ROP-Pentu
Pienenpolun Mr Black JUN H
Blackbagheera`s Last Temptation AVO ERI1 SA PU3 SERT-FI MVA
Blackbagheera`s Man Of My Dreams VAL ERI2 SA PU2
Blackbagheera`s Mr Surprise VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Blackbagheera’s True Love PEK1 KP VSP-Pentu
Blackbagheera`s Lieben Klein Freund VAL ERI1 SA PN1 VSP

Muun väriset
urokset
Powwi Röpön Riemun Ritari JUN EH1

nartut
Blacbagheera`s Sunshine Reggae JUN EH4
Kia-Rina Cullanmuru JUN EH3
Popponian Alhana JUN ERI2
Popponian Asha JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
Kotilan Siiri NUO HYL
Hairsnout`s Bonnie AVO EH1

Valkoinen
urokset
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 ROP

Pöytyä 11.5  RYH  Tuomari Esa Ruotsalainen

Musta/Ruskea
urokset
Ticapon Looks Good JUN EH1
Mahti Vahdin Xenon AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Ticapon Lucas Dominateur AVO ERI2 SA PU2 VARA-SERT
Ticapon Little King AVO ERI3
Veeti AVO EH4

nartut
Mintgarden´s Sulfur JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

Muun väriset
urokset
Gyanta´s End of Solitude AVO ERI1

nartut
Damirazin Jetsulleen JUN ERI1 SA PN1 ROP
Gyanta´s Heart Skips a Beat EH2
Damirazin Ikioma Ikäneito NUO EH1
Cadinan Wonder Girl AVO EH
Alto AVO EH
Damirazin Äidin Äänimerkki AVO H

Hamina 11.5  KV  Tuomari Tuula Savolainen

Valkoiset
urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI1
Tempore Vae Victis VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Seprik PEK 1 KP ROP-Pentu
Hulmukan Badding VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Blackbagheera’s Eternal Flame VET ERI2 SA PU4
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU2 ROP-Vet

nartut
Dischile’s Chili Pepper JUN ERI1
Pirmittwolf Angel NUO EH1
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN2 VSP-Vet
Ticapon Fur Liebe VET ERI2 SA PN3

Muun väriset
urokset
Kaskimaan Carpaasi JUN ERI1
Black Caesar’s Night Rider NUO H
Black Caesar’s Fantastic Rock AVO ERI2 SA PU3 VARA-SERT
Black Caesar’s Illusion AVO ERI4 SA
Black Caesar’s Irish Cream AVO ERI
Pianata’s American Jell-O AVO ERI
Soybex Gingerbread AVO ERI3 SA PU4
Sättertorpets Emil I Lönneberga AVO ERI
Ticapon Utter Battleaxe AVO ERI1 SA PU1 SERT ->FI MVA CACIB ROP
Zerbon’s Capteeni Couccu AVO ERI
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Double-O-Seven av Ostretunet VAL ERI2 SA

nartut
Laques Starsmile PEK 1 KP ROP-Pentu
Menjarinn Majas Aysu JUN ERI1 SA PN2 SERT
Kaskimaan Caramelli NUO EH1
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO H
Gyanta’s Ava Adore AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB
Pianata’s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Helsinki 12.5 KV  Tuomari Marja Talvitie

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin Haaveiden Hurmuri NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Ticapon Lucas Dominateur AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP-2
Jotamillen Handsome Hoshea VAL ERI2 SA PU4
Pienenpolun Diplomatic VET ERI1 SA ROP-VET

nartut
Mintgarden’s Thallium JUN EH1
Minkäihmeen Esmeralda AVO EH1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Mustanpaimenen Kata VET ERI1 VSP-VET
Mustanpaimenen Krista VET EH2

Muun väriset
urokset
Dago Vom Lenninger Tal NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Karhunpesän Vauhti-Velmu NUO EH2
Pianata’s American Jell-O AVO EH2
Soybex Gingerbread AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Mintgarden’s Lawrencium VAL ERI2
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Damirazin Fissisti Finalista VAL ERI3

nartut
Laques Starsmile PEK2
Pianata’s Butterscotch Caramel PEK1 KP ROP-Pentu
Gyanta’s Heart Skips A Beat JUN EH1
Karhunpesän Vauhti-Veera JUN EH2
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO ERI2
Menjarinn Majas Aysu NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Super Upee Muhoksen Mimmi AVO EH3
Gyanta’s Ava Adore AVO ERI2
Milia AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Mintgarden’s Jasper AVO H
Mintgarden’s Ursel VAL ERI2
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Tampere 4.5 KV  Tuomari Janeiro Francisco Salvador, Portugali  musta/ruskea & valk
                                Tuomari Roger Barenne, Ranska  muun väriset

Musta/Ruskea
urokset
Gierrat Qen PEN 1 KP ROP-Pentu
Leniences Neroy NUO EH2
Mintgarden`s Meitnerium NUO ERI1 SA PU4 SERT
Caruran Arctic Lover AVO EH2
Kimmellyksen Ainutkertainen AVO EH1
Caoilta Galaxy VAL ERI3
Jotamillen Fabulous Fire VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Mustanpaimenen Nikke VAL ERI4
Pirmese Edward VAL ERI
Pienenpolun Diplomatic VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Mintgarden`s Sulfur JUN EH2
Mintgarden`s Årunn AVO EH1
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN2 VSP-VET

Valkoinen
urokset
Sydänystävän Marley JUN EH1
Kestikievarin Aulis NUO ERI2 SA PU2 VARA-SERT VARA-CACIB
Lecibsin Ivan NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

nartut
Damirazin Pajunkissa JUN EH1
Jenni Penni Am Jungfernbach AVO EH1

Muun väriset
urokset
Abcanitzin Oghma JUN EH3
Kivipellon Behtoori JUN ERI2 SA
Mintgarden`s Quantum JUN ERI1 SA PU3 SERT
Balu Von Der Arnold`s  Eiche AVO ERI
Ilargi Betea’ko Wagner AVO ERI4
Mikälie Hoppatossu AVO ERI2
Mintgarden`s Jamesonite AVO ERI3
Thomdy Dom`s Lugano AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Mintgarden`s Lawrencium VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Damirazin Dynamiitti VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Damirazin Ykkösturva VAL EH4
Kitana`s Blizzard Of Ozz VAL ERI3
Kultajyvän Kahvi Kekrä VAL EH
Nonita Onnen Salaisuus VAL T

nartut
Aamunkoi Gamila JUN ERI
Aamunkoi Gata JUN EH
Abcanitzin Nemotona JUN ERI4
Mintgarden`s Quartz JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Nugadogin Biccolo JUN ERI3
Nugadogin Brilla-Bernilla JUN ERI2 SA PN4
Abcanitzin Cliodhna AVO ERI2 SA
Damirazin Druidin Taika AVO ERI1 SA PN2 SERT->FI MVA VARA-CACIB
Mahti Vahdin Pandora AVO ERI3
Milia AVO EH4
Pohjanneidon Elosalama VAL ERI3
Mintgarden`s Ursel VAL ERI2 SA
Pianata`s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Thomdy Dom`s Emperatriz Tizz VAL ERI4

Tohmajärvi 5.5  RYH Tuomarina Jurate Butkiene, Liettua

Musta/Ruskea
nartut
Pirmittwolf Angel NUO ERI1 SA PN2 SERT
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 ROP

Valkoiset
urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI2
Pomppariniityn Börje JUN ERI1

Muun väriset
urokset
Kivipellon Behtoori JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Black Caesar’s Night Rider NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Black Caesar’s Illusion AVO ERI2
Lecibsin Grafael AVO ERI1

nartut
Laques Starsmile PEK 1 KP ROP-Pentu
Lakeweilers Galadriel AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Seitakeron Äkkijyrkkä AVO ERI2 SA PN4 VARA-SERT
Lakeweilers Eowyn VAL ERI1 SA PN2
Pianata’s American DumDum Pops VAL ERI2 SA PN3
Lakeweilers Celebrin VET ERI1 SA ROP-VET

Lahti (Hollola) 1.5. RYH Tuomari Paavo Mattila

Muun väriset
urokset
Moritz NUO HYL
Black Caesar’s Fantastick Rock AVO H
Damirazin Legenda AVO ERI
Ilargi Beata’ko Wagner AVO ERI
Lecibsin Grudolf AVO ERI3 SA PU3
Mintgarden’s Jamesonite AVO ERI4
Mintgarden’s Lawrencium AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA VSP
Ticapon Utter Battleaxe AVO ERI2 SA PU2 VA-SERT
Gyanta’s Beyond Belief VAL ERI1 SA
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA PU4 ROP-VET
Mintgarden’s Oneiros VET ERI2 SA

nartut
Damirazin Rakkaudella Valittu PEK 1
Black Caesar’s Pandora JUN EH2
Nugadogin Biccolo JUN ERI1 SA PN4 VA-SERT
Qwinki Binki Lukato Gold JUN H
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO H
Damirazin Druidin Taika AVO ERI1 SA PN3 SERT->FI MVA
Gyanta’s Ava Adore AVO ERI2
Hulmukan Gimma AVO ERI3
Mintgarden’s Ursel VAL ERI2 SA PN2
Pianata’s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Musta/Ruskea
urokset
Tempore Without Boundaries JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Caruran Artic Lover AVO ERI4
Caruran Artic Hiker AVO EH
Hulmukan Fenno AVO ERI2 SA PU4
Hulmukan Hurtta AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA ROP
Ticapon Lucas Dominateur AVO ERI3
Hulmukan Benno VAL ERI1 SA PU2
Mintgarden`s Tord VAL ERI2

nartut
Hulmukan Jatsityttö JUN EH1
Hulmukan Ilo NUO ERI1
Cadinan Carmen AVO ERI2
Cadinan Wonder Lady AVO H
Cadinan Wonder Woman AVO ERI1
Hulmukan Flikka AVO EH3
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1
Mustanpaimenen Krista VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Ticapon Für Liebe VET ERI2 SA PN2

Kennel Hulmukan 1 KP ROP & BIS2 Kasvattaja

Valkoinen
urokset
Tempore Vae Victis AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA ROP

Lahti 27.4  KV  Tuomari  Johan Juslin

Musta/Ruskea
urokset
Pirmese Eminem AVO EH1
Damirazin Neljäntuulen Puhuri VAL ERI2
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

nartut
Mintgarden`s Thallium JUN T

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ikaros JUN HYL

Muun väriset
urokset
Abcanitzin Oenghus JUN EH1
Ilargi Betea`ko Wagner AVO EH4
Mikälie Hoppatossu AVO ERI1
Mintgarden`s Jamesonite AVO EH2
Nugadogin Apupoika-Antero AVO EH3
Satasen Hippa-Poija AVO H
Black Caesar`s Jamboree VAL ERI2
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Damirazin Etuveto VET ERI1 ROP-VET

nartut
Abcanitzin Olwen JUN H
Black Caesar`s Pandora JUN T
Darrenhoff Cutie Caramel JUN H
Krispesan Narcissa Night Hawk NUO H
Abcanitzin Epona AVO H
Damirazin Druidin Taika AVO EH2
Pohjanneidon Elosalama AVO ERI1 SA PN2 SERT->FI MVA VARA-CACIB
Krispesan Carina VAL EH2
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Pello 27.4  RYH Tuomari Tuula Pratt

Muun väriset
urokset
Berryspitz Conqiustador JUN EH3
Lapintähti Ubizza JUN ERI2
Ormkärss Chagall JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Ciasman Colttonen AVO EH2
Pikku Diivan Elastinen AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT

nartut
Damirazin Vedetään Hatusta PEN 1 KP ROP-Pentu
Berryspitz Constanzia JUN ERI2
Mahtivahdin Ylva JUN EH3
Nostokorva Aatelisneiti JUN ERI1 SA PN3
Gierrat Oglala NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Pikku Diivan Lapin Noita NUO EH2
Damirazin Neljäntuulen Nupukas AVO EH2
Damirazin X-Taasi AVO ERI1 SA
Peurakankaan Karamelli AVO H
Pikku Diivan Missälie VAL ERI1 SA PN4
Mikälie Hulina VET ERI1 SA PN2 VARA-SERT ROP-VET

Musta/Ruskea
urokset
Gierrat Qen PEN 1 KP VSP-Pentu
Mintgarden’s Meitnerium NUO ERI2
Pikku Diivan Hunsvotti NUO ERI1 SA PU2 SERT
Memhisto Von Den Filstalzwergen AVO EH2
Winner Hill’s Adam AVO EH1
Pikku Diivan Farmari VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Gierrat Qi PEN 1 KP ROP-Pentu
Pikku Diivan Ilonaihe JUN ERI1
Kotilan Hilla NUO ERI2
Pikku Diivan Hupakko NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
Huraus Giro AVO ERI2
Irellas Belladonna Boom AVO ERI1 SA PN2 SERT -> FI MVA
Dagolas After Eight VAL ERI1 SA PN1 VSP

Kasvattajaluokka
Kennel Pikku Diivan 1 KP ROP-Kasv

Valkoinen
nartut
Mikälie Ikijää AVO ERI1

Laitila 21.4. RYH Tuomari Maret Kärdi, Viro

Muun väriset
urokset
Kivipellon Behtoori JUN HYL
Damirazin Åmenavaras AVO HYL
Gyanta`s End Of Solitude AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Mahti Vahdin Xavier VAL EH1

nartut
Alto AVO H
Mikälie Wikilii VAL EH2
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Musta/Ruskea
urokset
Ticapon Looks Good JUN EH1

nartut
Mintgarden`s Sulfur JUN ERI1
Mikälie Zenzaatio AVO EH1

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan JUN EH1

Outokumpu 20.4.  RYH Tuomari Hans Almgren, Sweden

Valkoiset
urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI2 SA PU2 VA-SERT
Pompparinniityn Börje JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Hiski-Piski VAL ERI1
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU1 VSP ROP-VET

nartut
Pirmittwolf Angel NUO ERI1 SA PN2 SERT
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 ROP RYP1 BIS2

Muun väriset
urokset
Damirazin Oikeasti Onnentuoja JUN ERI1
Nostokorva Aatelisherra JUN EH2
Käpylä Olliver NUO ERI1 SA PU2 VA-SERT
Lecibsin Grafael AVO EH2
Pompparinniityn Kunkku AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP

nartut
Black Caesar’s Ourania JUN EH1
Käpylä Silva JUN HYL
Nostokorva Aatelisneiti JUN H
Kotilan Siiri NUO H
Damirazin X-Taasi AVO EH3
Käpylä Riepu AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Peurakankaan Vanilja AVO ERI2

Vaasa 13.4. KV  Tuomari Susanne Wendell

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin Haaveidein Hurmuri JUN ERI1
Mintgarden’s Lanthanum AVO EH1
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP RYP-3

nartut
Gierrat Nimic AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA CACIB VSP

Muun väriset
urokset
Lecibsin Zimzala JUN ERI1
Gierrat Mohee AVO ERI1 SA PU3 SERT->FI MVA
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Damirazin Zaletisti Zankari VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

nartut
Damirazin Jukranpujut JUN ERI1
Krispesan Marelle Matchless JUN ERI2
Nugadogin Brilla-Bernilla JUN ERI3
Lecibsin Jolly-Jilly AVO ERI1 SA PN2 SERT VA-CACIB
Maikkimarleena AVO ERI2 SA PN3 VA-SERT
Mintgarden`s Jade AVO ERI3
Peppiinan Anfanniina AVO H
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Laques Carmen VET ERI1 SA VSP-VET

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

Liperi 7.4. RYH Tuomarina Harry Tast

Musta/Ruskea
urokset
Pirmese Eminem AVO EH1
Blackbagheera’s Hot Choice VAL EH2
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP-1 BIS-2

nartut
Kotilan Essi NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Hairsnout’s Dione AVO EH1

Muun väriset
urokset
Kotilan Juppe AVO HYL
Lecibsin Grafael AVO EH1

nartut
Damirazin Jetsulleen JUN ERI1

Valkoinen
urokset
Pompparinniityn Börje JUN EH1

Lappeenranta  1.4. KR  Tuomarina Augustin Ionescu, Romania

Muun väriset
urokset
Black Caesar’s Quite A Fellow PEK 1 KP ROP-Pentu
Black Caesar’s Pegasos JUN EH
Damirazin Oikeasti Onnentuoja JUN ERI2
Kaskimaan Carpaasi JUN ERI1 SA
Nostokorva Aatelisherra JUN ERI4
Nugadogin Bianco JUN ERI3
Black Caesar’s Night Rider NUO ERI2
Moriz NUO EH3
Nugadogin Apupoika-Antero NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Black Caesar’s Illusion AVO ERI1 SA PU3 VA-SERT
Heldalan Arne AVO ERI2
Lord vom Ravens Hof AVO EH4
Sättertorpets Emil I Lönneberga AVO ERI3
Black Caesar’s Jamboree VAL ERI1 SA PU4
Black Caesar’s Action Man VET ERI1 SA PU2 VSP-VET

nartut
Black Caesar’s Ourania JUN ERI4
Black Caesar’s Pandora JUN ERI
Kaskimaan Caramelli JUN ERI1 SA PN3 SERT
Kaskimaan Carolina JUN ERI2 SA PN4 VA-SERT
Nostokorva Aatelisprinsessa JUN ERI3
Azimuth AVO ERI4
Damirazin X-Taasi AVO ERI2 SA
Lakeweilers Galadriel AVO ERI1 SA
Alicton Neela AVO ERI3
Lakeweilers Eowyn VAL ERI1 SA PN2
Heldalan Ich Bin Sauber VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
Lakeweilers Celebrin VET ERI2

Kasvattaja-luokka
Kennel Black Caesar’s 1 KP ROP-Kasv

Musta/Ruskea
urokset
Mustanpaimenen Seprik PEK 1 KP ROP-Pentu
Ticapon Last Guardian PEK 2
Black Caesar’s Oswald JUN ERI1
Black Caesar’s Magna NUO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Mintgarden’s Bromine AVO EH3
Mustanpaimenen Hiski-Piski AVO ERI1 SA PU3 SERT -> FI MVA
Mustanpaimenen Vili AVO EH4
Taviluhdan Ässä Poika AVO ERI2
Mustanpaimenen Nikke VAL ERI2
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU1 ROP
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

nartut
Black Caesar’s Ranya PEK 1 KP VSP-Pentu
Dischile’s Chili Pepper JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI2
Pirmittwolf Angel NUO ERI1 SA PN2 VA-SERT
Mustanpaimenen Zara AVO ERI1
Mustanpaimenen Ciru VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Mustanpaimenen Fani VET ERI2

Kasvattaja-luokka
Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasv

Valkoinen
urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

Ruovesi 1.4. RYH Tuomari Marja Talvitie

Muun väriset
urokset
Kivipellon Behtoori JUN ERI1
Balu Von Der Arnold`s Eiche AVO ERI1
Mahti Vahdin Xavier VAL ERI1 SA PU1 VSP

nartut
Pianata’s Butterscotch Caramel PEN 1 KP ROP-Pentu
Pianata’s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan JUN EH1

Musta/Ruskea
urokset
Mikälie T ? PEN1 KP ROP-pentu

Jämijärvi 23.3. RYH  Tuomari Esa Ruotsalainen

Musta/Ruskea
urokset
Damirazin Haaveiden Hurmuri JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Hulmukan Hurtta AVO ERI1 SA PU2 Va-SERT

nartut
Aitokuun Bambiina AVO ERI1
Mustanpaimenen Krista VAL ERI1 SA PN1 VSP

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

Muun väriset
urokset
Krispesan Kendis Kickstart NUO EH1
Damirazin Zaletisti Zankari AVO ERI1 SA PU2 SERT->FI MVA
Satasen Kaimaani AVO H
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI1 SA PU1 ROP

nartut
Huraus Gimma AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP
Pianata`s American DumDum Pops VAL ERI1 SA PN2

Korpilahti 31.3. RYH  Tuomarina Maija Mäkinen

Muun väriset
urokset
Abcanitzin Oghma JUN EH3
Berryspitz Chinook JUN ERI2
Kivipellon Behtoori JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Black Caesar`s Fantastic Rock AVO ERI2
Mahti Vahdin Valentino AVO EH3
Mahti Vahdin Xavier AVO ERI1 SA PU1 SERT->FI MVA VSP
Mintgarden`s Jamesonite AVO EH4

nartut
Aamunkoi Gamila JUN ERI1
Abcanitzin Nemotona JUN EH2
Lakeweilers Gwendolyn NUO EH
Gyanta`s Freak Like Me AVO EH2
Mahti Vahdin Pandora AVO H
Mahti Vahdin Tarika AVO ERI1
Pianata`s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 ROP

Musta/Ruskea
urokset
Mahti Vahdin Aquarius VET ERI1 SA PU1 VSP VSP-VET

nartut
Mustanpaimenen Zara AVO EH1
Mahti Vahdin Xena AVO EH2
Mustanpaimenen Fani VET ERI 1 SA PN1 ROP ROP-VET

Valkoinen
urokset
Lecibsin Ivan JUN EH1

Juuka  RYH 9.3  Tuomarina Annaliisa Heikkinen

Valkoinen

Urokset
Pirmittwolf Cavan JUN ERI1 SA PU2 SERT
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Usvarannan Fantasia VAL ERI1 SA PN1 VSP

Musta/Ruskea

Urokset
Mustanpaimenen Hiski-Piski NUO ERI1
Blackbagheera’s Mr Suprise AVO ERI1 SA PU2 SERT
Netvetin Nipsu AVO ERI2
Blackbagheera’s Hot Choice VAL EH2
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI1 SA PU1 VSP
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU3 ROP &  BIS 4 VET

Nartut
Pirmittwolf Angel NUO ERI1 SA PN2 SERT
Devaney’s Almarian AVO ERI1
Blackbagheera’s Lieben Klein Freund VAL ERI1 SA PN1 ROP
Pienenpolun Lady Bertta VET H

Kasvattajaluokka
Blackbagheera’s kennel 1 KP ROP &  BIS 1 kasv

Muun väriset
Urokset
Nugadogin Bianco PEK 1 KP ROP-pentu
Nostokorva Aatelisherra JUN ERI1
Nugadogin Apupoika-Antero NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP 4
Fredsborg’s Fiddler On The Roof AVO ERI1 SA PU2 VA-SERT

Nartut
Kotilan Siiri JUN ERI1
Peurakankaan Vanilja AVO ERI1

Tuusniemi  RYH 23.2  tuomarina  Annette Bystrup , Tanska

Muun väriset
Urokset
Berryspitz Conqiustador JUN ERI1 SA PU2 VA-SERT
Mintgarden’s Quantum JUN ERI2
Nostokorva Aatelisherra JUN EH3
Mintgarden’s Lawrencium NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Kotilan Juppe AVO ERI2 SA PU4
Vilmalan Alonso AVO ERI1 SA PU3
Kastanjan Lancelot AVO EVA

Nartut
Aamunkoi Gamila JUN EH3
Abcanitzin Nemotona JUN ERI1 SA PN3 VA-SERT
Mintgarden’s Quartz JUN ERI2
Kotilan Siiri NUO EH1
Käpylä Elämän Kevät AVO EH4
Käpylä Riepu AVO ERI2 SA PN4
Lakeweilers Galadriel AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Maikkimarleena AVO ERI3
Mintgarden’s Ursel VAL ERI1 SA PN2

Kasv-luokka Kennel Mintgarden`s 1 KP ROP-Kasvattaja

Musta/Ruskea
Urokset
Mustanpaimenen Hiski-Piski NUO ERI1 SA PU4 SERT
Caruran Arctic Hiker AVO EH4
Hairsnout’s Dynamite AVO EH
Kotilan Vinski AVO H
Minimoon’s Marabou AVO EH
Mintgarden’s Feldspar AVO ERI1 SA VA-SERT
Pirmese Eminem AVO ERI2
Vilmalan Armas AVO ERI3
Caoilta Galaxy VAL ERI3 SA PU3
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 ROP RYP2
Mintgarden`s Argon VAL EH
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI2 SA PU2
Pirmese Edward VAL ERI4 SA

Nartut
Kotilan Essi JUN ERI1
Hairsnout’s Dione AVO ERI1 SA PN2 SERT
Minimoon’s Erdbeere AVO EH3
Mustanpaimenen Zara AVO ERI2
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI2 SA PN3
Hulmukan Bööna VAL ERI1 SA PN1 VSP
Mustanpaimenen Ciru VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
Mustanpaimenen Fani VET ERI2

Kasv-luokka Kennel Mustanpaimenen 1 KP ROP-Kasvattaja

Valkoinen
urokset
Sydänystävän Marley JUN ERI1
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 ROP

Nartut
Usvarannan White Pearl JUN H
Usvarannan Fantasia AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA VSP

Keuruu RYH  2.2. Tuomari Esa Ruotsalainen

Muun väriset
Urokset
Kivipellon Behtoori PEK 1 KP VSP-PENTU
Berryspitz Chinook JUN ERI1
Tregai Glory Of Victory JUN EH2
Damirazin Zaletisti Zankari NUO ERI1 SA VA-SERT
Mintgarden’s Jeffersonite NUO EH2
Mintgarden’s Jamesonite AVO ERI1 SA PU3 SERT
Damirazin Dynamiitti VAL ERI2 SA PU2
Damirazin Halla Yön Huimapää VAL ERI1 SA PU1 ROP
Damirazin Oho VAL EH
Damirazin Super Nova VAL ERI4 SA
Mahti Vahdin Hiewatha VAL ERI3 SA PU4
Damirazin Etuveto VET ERI1 SA ROP-VET
Mintgarden’s Dareios VET ERI2 SA
Thomdy Dom’s Fizz It Up VET ERI3 SA

Nartut
Mintgarden S Quartz PEK1 KP ROP-PENTU
Aamunkoi Gamila JUN EH4
Abcanitzin Nemotona JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Damirazin Lumienkeli JUN ERI3
Krispesan Marelle Matchless JUN ERI2
Solvargens Foxy At Ticapon JUN EH
Lecibsin Jolly-Jilly AVO ERI1 SA PN2 VA-SERT
Krispesan Carina VAL ERI1 SA PN3
Mintgarden`s Ihanelma VAL ERI3 SA
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI2 SA PN4
Damirazin Ähäkutti VET ERI1 SA VSP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Damirazin 2 KP
Kennel Mintgarden’s  1 KP ROP-KASV

Valkoinen
Nartut
Damirazin Pajunkissa PEK1 KP ROP-PENTU
Mintgarden’s Platinum JUN EH1

Musta/Ruskea
Urokset
Lumikummun Lucian JUN ERI1
Hulmukan Hurtta NUO ERI1 SA PU3 SERT
Mustanpaimenen Hiski-Piski NUO ERI2
Bonzer´s Gullan-Gaivaja AVO EH2
Hulmukan Erno AVO ERI1 SA VA-SERT
Hulmukan Badding VAL ERI4  SA
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI1 SA PU1 ROP
Pirmese Edward VAL ERI2 SA PU4
Ticapon Ultima Fighter VAL ERI3 SA
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA PU2 VSP-VET

Nartut
Mintgarden S Sulfur PEK1 KP ROP-PENTU
Hulmukan Jatsityttö JUN EH1
Hulmukan Heili NUO ERI1 SA PN4 VA-SERT
Mustanpaimenen Zara  AVO ERI1
Mintgarden S Nike VET ERI3 SA PN3 SERT
Mustanpaimenen Ciru VET ERI2 SA PN2
Ticapon Für Liebe VET ERI1 SA PN1 VSP ROP & BIS4-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Hulmukan  1 KP ROP & BIS2-Kasv
Kennel Mustanpaimenen 2 KP

Turku kv  20.1  Tuomari Anita Whitmarsh, Ruotsi

Valkoinen
Urokset
Tinrose’s Christian NUO ERI1 SA PU2 SERT VA-CACIB
Mintgarden’s Sune VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Jenni Penni Am Jungfernbach AVO ERI1

Muun väriset
Urokset
Karhunpesän Vauhti-Velmu JUN EH1
Dago Vom Lenninger Tal NUO EH3
Gyanta’s End Of Solitude NUO EH4
Gyanta’s Fama Semper Vivat NUO EH
Krispesan Kendis Kickstart NUO ERI2 SA
Mintgarden’s Lawrencium NUO ERI1 SA PU3 SERT
Pianata’s American Goofygoober AVO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Damirazin Dynamiitti VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB
Gyanta’s Beyond Belief VAL EH
Kultajyvän Kahvi Kehrä VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Laques Jack Danzey VAL EH
Mintgarden’s Istrur VAL EH
Mintgarden’s Raikas VAL EH3
Mintgarden’s Vidar VAL  EH
Thomdy Dom’s Heredero VAL ERI4

Nartut
Aamunkoi Gata JUN ERI3
Darrenhoff Cutie Caramel JUN EH
Karhunpesän Vauhti-Veera JUN EH
Krispesan Narcissa Night Hawk JUN ERI1 SA PN3 VA-SERT
Mamacomama’s Gaunis Gisella JUN EH
Solvargens Foxy At Ticapon JUN EH4
Tempore Evening Echo JUN ERI2 SA
Cienfuegos NUO EH2
Gyanta’s Finest Quality NUO EH3
Mintgarden’s Lithium NUO ERI1
Nugadogin Anelma-Unelma NUO H
Abcanitzin Epona AVO ERI2 SA
Cadinan Wonder Girl AVO EVA
Lecibsin Isabel AVO H
Mikälie Heinähattu AVO ERI1 SA
Milia AVO ERI3
Mikälie Wikilii VAL ERI
Mintgarden’s Ihanelma VAL ERI3 SA PN4
Mintgarden’s Ursel VAL ERI2 SA PN2 VA-CACIB
Mintgarden’s Yaya VAL ERI4 SA
Pianata’s American Dumdum Pops VAL ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA CACIB ROP
Mintgarden’s Omfale     VET ERI1 SA ROP-Vet

Kasvattajaluokka
Kennel Gyanta`s 2
Kennel Mintgarden`s 1

Musta/Ruskea
Urokset
Lumikummun Lucian JUN ERI1 SA
Breaking The Rules All About Me NUO ERI1 SA PU2 SERT  VA-CACIB
Caruran Arctic Lover NUO ERI2 SA PU3 VA-SERT
Ticapon Lucas Dominateur NUO ERI3
Ticapon Litte King AVO EH1
Veeti AVO EH2
Abcanitzin Balder VAL ERI3
Hulmukan Benno VAL ERI2 SA PU4
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Nartut
Hulmukan Jatsityttö JUN ERI1 SA PN3 VA-SERT
Pikku Diivan Intohimo JUN EH2
Hulmukan Ilo NUO ERI1
Abcanitzin Isleen AVO ERI1 SA PN1 SERT->FI MVA CACIB VSP
Hulmukan Flikka AVO EH3
Mikälie Zenzaatio AVO ERI2
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN2 VA-CACIB
Mintgarden’s Nike VET ERI1 ROP-Vet

kasvattajaluokka

Kajaani KV 13.1  Tuomari Juha Putkonen valk, Roberto Schill, Romania  m/r & mv

Valkoiset
Urokset
Sydänystävän Marley JUN ERI1 SA PU2 SERT Royal Canin ROP-juniori
Sydänystävän Lucitano NUO ERI1 SA PU3 VA-SERT VA-CACIB
Lecibsin Robertino VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Sydänystävän Crusty The Clown VAL ERI2

Nartut
Sydänystävän Meike JUN EH1
Usvarannan White Pearl JUN EH2
Mikälie Ikijää AVO EH3
Sydänystävän Lauriina AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Usvarannan Fantasia AVO ERI2 SA PN2 VA-SERT VA-CACIB

Kasvattajaluokka
Sydänystävän kennel KAS 1 KP ROP-kasv

Musta/Ruskea
Urokset
Kia-Rina Untamo NUO EH3
Mintgarde’s Meitnerium NUO ERI2
Mustanpaimenen Hiski-Piski NUO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Blackbagheera’s Mr Suprise AVO ERI3
Ciasman Dynamo AVO EH4
Hairsnout’s Dynamite AVO ERI2
Mintgarden’s Feldspar AVO ERI1 SA PU3 SERT
Mustanpaimenen Taneli VAL ERI3 SA
Blackbagheera’s Keep On Rocking VAL ERI
Caoilta Galaxy VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Jotamillen Handsome Hiram VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB
Pirmese Edvard VAL ERI4
Mustanpaimenen Hamlet VET ERI2 SA
Ticapon Alert Lehnsherr VET ERI1 SA VSP-Vet

Nartut
Blackbagheera’s Rocking Lady JUN ERI1 Royal Canin ROP-juniori
Mustanpaimenen Tosca NUO EH1
Ticapon Lily Diamant NUO EH2
Kia-Rina Musta-Maija AVO ERI1
Dagolas After Eight VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Mustanpaimenen Ciru VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-Vet

Kasvattajaluokka
Mustanpaimenen kennel KAS 1 KP ROP-kasv BIS 4 kasv

Muun väriset
Urokset
Nostokorva Aatelisherra JUN ERI1 SA Royal Canin ROP-juniori
Mintgarden’s Jeffersonite NUO EH1
Assandine’s One Man Show AVO EH4
Ciasman Gekko Aikamiespoika AVO EH
Ciasman Hanslankari AVO ERI3
Kia-Rina Jokeri Pokeri Poks AVO ERI1 SA PU3 SERT
Kia-Rina Poker Face AVO ERI2 SA PU4 VA-SERT
Damirazin Dynamiitti VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Kia-Rina Ilmiliekki VAL ERI4
Kia-Rina Piece Of Cake VAL ERI2 SA PU2 VA-CACIB
Kitana’s Blizzard Of Ozz VAL ERI3 SA

Nartut
Adalmiina JUN H
Kia-Rina Cullanmuru JUN EH3
Mintgarden’s Palladium JUN ERI2 SA
Misty JUN ERI1 SA PN4
Käpylä Onerva NUO ERI1 SA
Peurakankaan Pippuri-Pipsa NUO EH2
Assandine’s Once And For Real AVO ERI2 SA
Ciasman Karkkipäivä AVO EH
Hairsnout’s Bonnie AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Käpylä Riepu AVO EH4
Peurakankaan Kinuski AVO EH3
Thomdy Dom’s Sharona AVO H
Black Caesar’s Gossip Girl VAL ERI2 SA PN3 VA-SERT
Pikku Diivan Missälie VAL EH3
Thomdy Dom’s Emperatriz Tizz VAL ERI1 SA PN2 VA-CACIB
Mikälie Hulina VET EH1

Kasvattajaluokka
Kia-Rina Kennel KAS 1 KP ROP-kasv